Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

GLORIA CAMPANER - Krakow Piano Summer

GLORIA CAMPANER - Krakow Piano Summer

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
28.08.2020
piątek
19:30
Cykl odbędzie się w formie otwartych dla publiczności koncertów z wykładami wprowadzającymi. Ma on na celu odbudowę pięknych krakowskich tradycji muzycznych, zwłaszcza pianistycznych, zapoczątkowanych już w XIX wieku przez ulubioną uczennicę i przyjaciółkę Fryderyka Chopina - księżną Marcelinę Czartoryską.
Krakow Piano Summer jest połączeniem przeszłych źródeł kulturowych i artystycznych z wrażliwością artystyczną słynnych współczesnych wykonawców. Na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich z Polski i z zagranicy szukający w naszym mieście i jego tradycjach artystycznych inspiracji dla swoich własnych dróg wykonawczych.

Bilety na wszystkie koncerty do zakupienia w kasach lub online.

Program:

 

Ottorino  RESPIGHI  (1879-1936)

 

Notturno (1904)

 

Ludwig van BEETHOVEN (1770-1827)

 

Sonata cis-moll op.27 nr 2 "Księżycowa" (1801)

Sonata in C sharp minor Op.27 No.2 "Moonlight" (1801)

  1. Adagio sostenuto
  2. Allegretto
  3. Presto agitato

 

Luciano  BERIO  (1925-2003)

 

Wasserklavier (1965)

 

Fryderyk  CHOPIN  (1810-1849)

 

Preludia op.28 (1838-39)

Preludes

  1.  a-moll /in A minor
  2. G-dur /in G major
  3.  e-moll / in E minor
  4. es-moll / in E flat minor
  5. Des-dur / in D flat major 
  6. b-moll / in B flat minor

 

 

Claude  DEBUSSY  (1862-1918)

Reflets dans l'eau

Claire de lune

La Cathédrale engloutie

Les collines d'Anacapri

L'Île Joyeuse

 

GLORIA CAMPANER | BIOGRAFIA

Urodziła się w Venetian Inlands. Na fortepianie zaczęła grać w wieku 4 lat, w wieku 5 lat wykonała swój pierwszy publiczny recital, a w wieku 12kft zadebiutowała z Wenecką Orkiestrą Symfoniczną. W wieku 12 lat zadebiutowała z Wenecką Orkiestrą Symfoniczną. Campaner ukończyła studia magisterskie u Bruno Mezzena w Akademii Muzycznej w Pescarze i występowała na kursach mistrzowskich z tak wybitnymi muzykami jak Jerome Rose, Sergio Perticaroli, Pavel Gililov, Dmitri Bashkirov i Boris Petrushansky, odbywając kursy w prestiżowych instytucjach, takich jak Oxford Hertford College, Accademia Incontri col Maestro di Imola, Salzburg Mozarteum, New York Mannes School of Music Skupiała się na nauce w rosyjskiej szkole pianistycznej pod kierunkiem Konstantego Bogino, jednocześnie prowadząc uniwersyteckie wykłady z języka i literatury rosyjskiej. W 2008 roku przeprowadziła się do Niemiec, gdzie uzyskała dyplom "egzaminu konzertowego" w HFM Karlsruhe u Prof. Fany Solter.

Wielkie sukcesy na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego w Los Angeles (Srebrny Medal, Najlepsze Występy Paderewskiego i Chopina), Ibla Grand Prize (I nagroda, Nagroda Specjalna Prokofiewa) oraz Cultural Foundation Pro Europa we Freiburgu (Europejska Nagroda Kultury). W 2012 roku Gloria otrzymała rezydencję artystyczną od Fundacji Brahmsa z Badenii - Badenii. Pani Campaner została mianowana "Ambasadorem Kultury" z Unii Europejskiej za projekt "Piano: Reflect de la Culture Europeenne", a następnie została rezydentem Włoskiego Instytutu Kultury w Pari.

Występowała z English Chamber Orchestra, Baden-Baden Philharmonic, Süd-Deutsche Philharmonic, Seoul Philharmonic, AfiA Orchestra of Tokyo, Johannesburg Philharmonic Orchestra, w londyńskiej Cadogan Hall, Los Angeles's Disney Hall, Salzburg Mozarteum, NCPA Beijing, Kioi Hall Tokyo, Paris Salle Cortot, Auditorium Parco della Musica w Rzymie.

Często występuje z członkami prestiżowych orkiestr, takich jak Filharmonia Berlińska, La Scala Philharmonic, Narodowa Orkiestra Santa Cecilia w Rzymie i Królewska Orkiestra Concertgebouw w Amterdamie oraz w słynnej współpracy z polskim muzykiem jazzowym Leszkiem Możdżerem.

Latem 2018 roku pani Campaner była artystką-rezydentką Marlboro Festivalu w USA wraz z takimi pianistami jak Mitsuko Uchida i Leon Fleisher.

Gloria Campaner jest dyrektorem artystycznym serii koncertów "Associazione Bellini" w Mesynie na Sycylii.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję