Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Genealogie sarmatyzmu

Genealogie sarmatyzmu

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
02.07.2017
niedziela
12:00 - 13:00
bilety
Cykl "Postacie muzeum" to spotkania w przestrzeni wystawy z pracownikami Muzeum, zwłaszcza osobami zaangażowanymi w tworzenie wystawy #Dziedzictwo.
Celem jest przedstawienie kolekcji Muzeum „od wewnątrz”, a także szczegółowe omówienie pojedynczych eksponatów z wystawy lub wybranych zespołów przedmiotów. Pierwsze spotkanie z cyklu poprowadzi Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej.

Prowadzący:
dr hab. Andrzej Betlej, historyk sztuki związany z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się przede wszystkim na sztuce nowożytnej, a zwłaszcza na architekturze i rzeźbie na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Stypendysta zagraniczny Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2002; w Zentralinstitute fur Kunstgeschichte w Monachium); Kościuszko Foundation (2003, w The Getty Research Institute w Los Angeles), wielokrotnie Fundacji z Brzezia Lanckorońskich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Członek Komisji Historii Sztuki Polskiej Akademii Umiejętności, Stowarzyszenia Historyków Sztuki (w latach 2003-2008 członek Zarządu Głównego), Polskiego Towarzystwa Badań nad Wiekiem Osiemnastym. W latach 2012-2015 członek-ekspert Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk i Narodowego Komitetu Historii Sztuki,wybrany na kolejną kadencję (2016-2019). Od 2014 jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Sztuki PAN.