Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Gdzie jest Nowosielski?

Jerzy Nowosielski, Kompozycja abstrakcyjna, 1966, wł. MNK

Gdzie jest Nowosielski?

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
08.03.2015
niedziela
12:00
wstęp wolny
Zapraszamy na wyjątkowy spacer po Galerii Sztuki Polskiej XX wieku w Gmachu Głównym MNK. Oprowadzanie kuratorskie to jeden z elementów akcji "Gdzie jest Nowosielski?"  organizowanej przez stowarzyszenie Archipelagi Kultury.

Spotkanie poprowadzi kustosz Dominik Kuryłek. Opowie o abstrakcyjnych obrazach Jerzego Nowosielskiego z lat 40. XX wieku, znajdujących się w zbiorach naszego muzeum.

- Będzie nam miło gościć zwiedzających na spotkaniu przy obrazach Jerzego Nowosielskiego. Tym bardziej, że wiele osób wciąż nie wie, iż w stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Krakowie znajduje się największa w Polsce prezentacja dzieł tego artysty – mówi Marek Świca, Wicedyrektor MNK do Spraw Naukowych i Edukacji.

– Nowosielski przez niemal całe życie związany był z Krakowem – dodaje Małgorzata Kopecka, wiceprezes Archipelagów Kultury. - Dziś jego prace znaleźć można zarówno w najpoważniejszych instytucjach kultury, np. w Muzeum Narodowym w Krakowie, jak i w niewielkich kolekcjach, w kościołach, cerkwiach i kaplicach, a nawet w bibliotekach. Chcemy pokazać mieszkańcom miasta jak różnorodne i bogate są krakowskie zbiory.

W ramach projektu "Gdzie jest Nowosielski?" od piątku 6 marca do wtorku 10 marca prowadzone będą spotkania w miejscach, gdzie znajdują się dzieła artysty. Oprócz Muzeum Narodowego w Krakowie to m.in. cerkwie: prawosławna (ul. Szpitalna) i grekokatolicka (ul. Wiślna), Starmach Gallery czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Ze szczegółowym programem i mapą miejsc, które uczestniczą w projekcie, można się zapoznać na stronie: www.gdziejestnowosielski.tumblr.com

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję