Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Fundamenty - o idei powstania i historii Muzeum Narodowego w Krakowie

Fundamenty - o idei powstania i historii Muzeum Narodowego w Krakowie

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
08.10.2017
niedziela
11:00 - 13:00
bilety
Spotkanie poświęcone wczesnym dziejom Muzeum Narodowego w Krakowie i jego kolekcji, zwłaszcza pierwszej ekspozycji muzealnej w Galerii w Sukiennicach, która była jedną z inspiracji wystawy #dziedzictwo.
Przywołane na wystawie „fundacyjne” dokumenty Muzeum: Księga Darów, Statut Muzeum z1883 roku oraz akr erekcyjny budowy Nowego Gmachu z 1934, staną się pretekstem do refleksji nad rolą pierwszego polskiego muzeum narodowego w utrzymywaniu i kultywowaniu tożsamości wspólnoty.

Prowadzenie: Danuta Macheta - historyk sztuki, edukator, adiunkt w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie prowadziła cykl wykładów pt. „W ramach sztuki”, poświęconych m.in. historii Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach i Muzeum Narodowego w Krakowie. Bada relacje między słowem a obrazem doskonaląc sztukę mówienia i pisania o sztuce.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję