Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Pamiątki teatralne w zbiorze rękopisów Biblioteki Czartoryskich

Pamiątki teatralne w zbiorze rękopisów Biblioteki Czartoryskich

Pamiątki teatralne w zbiorze rękopisów Biblioteki Czartoryskich

Biblioteka Książąt Czartoryskich

ul. św. Marka 17, 31-018 Kraków
07.02.2020
piątek
18:00
wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy na wykład organizowany w ramach cyklu "Kolekcja Czartoryskich - zbiory i ludzie". Wykłady z cyklu odbywają się w Bibliotece Książąt Czartoryskich.
O wykładzie:

Pod koniec XVIII w. Izabela i Adam Kazimierz Czartoryscy stworzyli w Puławach ośrodek stanowiący centrum życia literackiego, towarzyskiego i politycznego. Jedną z ważniejszych rozrywek puławskiego dworu był teatr, który uświetniał spotkania rodzinne oraz był narzędziem propagowania idei politycznych i społecznych. Mimo dziejowych burz i zmian sytuacji politycznej, społecznej i materialnej rodziny, tradycje zainteresowań teatralnych przejęli następcy. Pamiątki związane z tymi zainteresowaniami znajdują się w zbiorze rękopisów Biblioteki XX. Czartoryskich.

Prowadzenie

Dorota Otwinowska - kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie, pracuje w Bibliotece Książąt Czartoryskich, zajmuje się kolekcją rękopisów.

Słowa kluczowe: Czartoryscy
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję