Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Finisaż wystawy "Potęga awangardy"

fot. Mateusz Szczypiański - Pracownia Fotograficzna MNK

Finisaż wystawy "Potęga awangardy"

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
26.05.2017
piątek
Piet Mondrian i Aleksandr Archipenko, Kazimierz Malewicz i Edvard Munch, Fernand Léger i Max Ernst, a także Władysław Strzemiński i Katarzyna Kobro. Kto chce zobaczy ich prace obok siebie, ma czas do 28 maja. To ostatni dzień wystawy "Potęga awangardy", którą Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowało wspólnie z Centrum Sztuk Pięknych BOZAR w Brukseli.
Na finisaż MNK przygotowało wyjątkową atrakcję. Wiąże się ona z postacią Jacka Sroki, którego pracę można oglądać na wystawie "Potęga awangardy”. Na tegorocznym na World Media Festival 2017 w Hamburgu film Dziennik Obserwatora w reżyserii Jarosława Migonia, pokazujący dwanaście dni z życia krakowskiego artysty, dostał trzy wyróżnienia, w tym złotą statuetkę Intermedia-globe (srebrna statuetka przypadła w udziale polskiemu serialowi Belle Epoque) oraz Magic Eye Award – nagrodę za najlepsze zdjęcia.

W piątek 26 maja Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wyjątkowy wieczór, który rozpocznie się o godz. 16.30 od zwiedzania wystawy "Potęga Awangardy” z Jackiem Sroką, bohaterem filmu „Dziennik Obserwatora” oraz Magdaleną Czubińską, kurator ekspozycji.

Na godzinę 18.30 goście przejdą do kina Mikro na pokaz specjalny filmu „Dziennik Obserwatora” w towarzystwie reżysera Jarosława Migonia. Darmowe wejściówki na finisażowy wieczór można wygrać w konkursach m.in. na Facebooku Muzeum Narodowego w Krakowie oraz partnera medialnego wystawy, Gazety Wyborczej.  Komu się to nie uda – wystawę może oglądać do końca tygodnia, a film zobaczyć na kolejnym seansie w kinie Mikro w piątek o godz. 20.30.

Szczegóły: https://mnk.pl/wystawy/potega-awangardy-1  oraz http://www.dziennikobserwatora.com/
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję