Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Festiwal Netia Off Camera w MNK

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Festiwal Netia Off Camera w MNK

Pawilon Józefa Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
02-06.05.2016
poniedziałek-piątek
Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA w tym roku zawita do Muzeum Czapskich. Zapraszamy do udziału w wykładach, panelach dyskusyjnych oraz codziennych projekcjach filmów.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

 • 30 kwietnia w godzinach 10.30 - 19.00, sala audiowizualna w Pałacu Czapskiego 
  prelekcje/ wykłady / panele dyskusyjne w ramach projektu festiwalowego SerialCon

  SerialCon to szereg interesujących prelekcji, dyskusji panelowych i wykładów przygotowanych przez fanów seriali, krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. Perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową. O pracy nad serialami opowiadają też ich twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy – jak i ci sterujący serialowym światem zza kamery: scenarzyści, reżyserzy i producenci.


CODZIENNE PROJEKCJE FILMOWE - od 2 do 6 maja (pon. - pt.) - o godzinie 21.00, plac przed Pawilonem Józefa Czapskiego, filmy z sekcji Amerykańscy Niezależni:

 • poniedziałek, 2 maja, godz. 21.00
  Zaproszenie (The Invitation), reż. Karyn Kusama
  czas trwania: 99 min


  Will oraz jego partnerka Kira zostają zaproszeni na przyjęcie byłej żony Willa, Eden, której nikt nie widział od ponad dwóch lat. Niedługo po przybyciu do odizolowanego domu Will nabiera podejrzeń, że za uśmiechami gości i serwowanymi co chwilę kieliszkami drogiego wina kryje się coś więcej.

 • wtorek, 3 maja, godz. 21.00
  A Wonderful Cloud, reż. Eugene Kotlyarenko
  czas trwania: 81 min


  Świat w filmie Eugene’a Kotlyarenki pełen jest osobliwych, odklejonych nieco od rzeczywistości postaci. Tak jak w kultowym dziele Woody’ego Allena po Nowym Jorku przechadzali się kiedyś Alvy Singer i Annie Hall, tak po Los Angeles poruszają się dzisiaj Eugene i Katelyn.

 • środa, 4 maja, godz. 21.00
  Lamb - reż. Ross Partridge
  czas trwania: 97 min


  Po śmierci schorowanego ojca 47-letni David Lamb nie potrafi stawić czoła rzeczywistości. Jego małżeństwo się rozpada, wszystko wskazuje na to, że straci pracę, a dużo młodsza kochanka zaczyna mieć dosyć wysłuchiwania niekończącej się litanii wymówek. Postanawia więc… uciec.

 • czwartek, 5 maja, godz. 21.00
  Mediterranea, reż. Jonas Carpignano
  czas trwania: 107 min


  Dla Ayivy i Abasa każdy dzień to desperacka walka o życie. W poszukiwaniu lepszego jutra, podobnie jak tysiące innych, swój los powierzają szczęściu. Bo w dużej mierze od niego zależy, czy na prowizorycznych łodziach uda im się przepłynąć Morze Śródziemne i dostać się z afrykańskiej Burkiny Faso do wybrzeży Europy.


 • piątek, 6 maja, godz. 21.00
  Zabierz mnie nad rzekę (Take me to the river), reż. Matt Sobel
  czas trwania: 84 min.


  Dla nastoletniego Rydera nie ma chyba większej kary niż udział w rodzinnym zjeździe w Nerbasce. Zwłaszcza że już w trakcie podróży z Kalifornii matka perswaduje mu, że może nie do wszystkiego należy przyznawać się przed najbliższymi”.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję