Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Egipskie ciemności

Egipskie ciemności

fot. Mirosław Żak, pracownia fotograficzna MNK

Egipskie ciemności

Muzeum Książąt Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
31.05.2015
niedziela
11:00
bilety
Tym razem na Konika zapraszają bogowie starożytnego Egiptu!

Z egipskich ciemności wyłaniają się tajemnicze postacie. Kobiety i mężczyźni, ale jakże niezwykli! O głowach dzikich oraz domowych zwierząt i różnokolorowych ciałach. Każdy z nich coś Wam o sobie opowie – to będą historie z bardzo odległych czasów piramid i sfinksów. 

Zajęcia odbywają się w Galerii Sztuki Starożytnej Arsenał, ul. Pijarska 8.

Prowadzenie: Paulina Chełmecka i Krzysztof Marchlak

Paulina Chełmecka – plastyk, historyk sztuki i technik konserwacji drewna. Współpracuje jako przewodnik, animator i edukator muzealny z Muzeum Narodowym w Krakowie i Benedyktyńskim Instytutem Kultury. Pasjonatka materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego Karpat.

Krzysztof Marchlak – artysta, edukator, grafik komputerowy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; współpracował m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury oraz Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, Lwowską Fundacją "TORBA" czy Centrum Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych na Ukrainie.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY W CYKLU

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję