Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Dzień Wolnej Sztuki 2016 w Pawilonie Józefa Czapskiego

Dzień Wolnej Sztuki 2016 w Pawilonie Józefa Czapskiego

fot. Mirosław Żak, Pracownia Fotograficzna MNK

Dzień Wolnej Sztuki 2016 w Pawilonie Józefa Czapskiego

Pawilon Józefa Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
23.04.2016
sobota
12:00
wstęp wolny
Ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum?  Zwolnij i zainspiruj się! Już 23 kwietnia odbędzie się VI Ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. W tym roku MNK zaprasza do Pawilonu Józefa Czapskiego.

W sobotę, 23 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:00 w 87 muzeach i galeriach w 38 miastach Polski odbędzie się szósta edycja muzealnej akcji Dzień Wolnej Sztuki.

Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja muzealna – jednego dnia o konkretnej godzinie muzea i instytucje kultury umożliwiają publiczności "wolne" oglądanie wybranych obiektów ze swoich kolekcji, kierując się zasadą, że zwiedzanie ma inspirować, a nie męczyć. Przed obiektami biorącymi udział w akcji odnajdą Państwo wolontariuszy, którzy będą pomagać w wolnym oglądaniu sztuki. Spróbują pobudzić Was do dyskusji i zainspirować do zastanowienia się nad tym, co widzicie.

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza w tym roku na Dzień Wolnej Sztuki do Pawilonu Józefa Czapskiego w ramach Dni Otwartych nowego muzeum w kompleksie Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego  przy ulicy Piłsudskiego 12.

Obiekty biorące udział w akcji:

  • Józef Czapski, Lśniąca chmura, 1981
  • Cyprian Kamil Norwid, Wybór poezji (egzemplarz należący do Józefa Czapskiego)
  • Rekonstrukcja pokoju Józefa Czapskiego z Maisons-Laffitte
O godzinie 13.00 goście zostaną zaproszeni na niezobowiązujące spotkanie do kawiarni lub sali multimedialnej, w czasie którego będą mogli podzielić się z innymi uczestnikami swoimi wrażeniami.

www.dzienwolnejsztuki.pl
www.facebook.com/dzienwolnejsztuki

Patronat medialny nad akcją objęły Gazeta Wyborcza, Gazeta Stołeczna, Co Jest Grane i Radio TOK FM.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję