Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dzień Domeny Publicznej 2017

Józef Mehoffer, zdjęcie archiwalne ze zbiorów MNK

Dzień Domeny Publicznej 2017

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
20.01.2017
piątek
bilety
Każdego roku, wraz z pierwszym dniem stycznia, do domeny publicznej przechodzi dorobek kolejnych twórców. Powiększanie się tego zbioru powszechnie dostępnej wiedzy i kultury – naszego wspólnego dziedzictwa – świętujemy co roku podczas Dnia Domeny Publicznej.

Tegoroczne świętowanie odbędzie się w Krakowie 20 stycznia, będziecie mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach, które odbędą się w Bunkrze Sztuki (plac Szczepański 3A) oraz prezentacjach i wykładach w MNK w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (przy ul. Kanoniczej 17).

Będziemy świętować przejście do domeny publicznej twórczości znanych artystów, takich jak:

  • Józef Mehoffer
  • Gertruda Stein
  • Laszlo Moholy-Nagy
  • Herbert George Wells


Warsztaty i spotkanie w Muzeum będą też okazją dla twórców, aktywistów, nauczycieli i wszystkich innych, którzy na co dzień uczestniczą w kulturze, aby lepiej poznać możliwości, jakie każdemu z nas daje domena publiczna. Mamy też nadzieję, że zainspiruje to uczestników do wymiany twórczych doświadczeń i wspólnych działań!

Tutaj zapiszesz się na listę uczestników spotkania w Muzeum Narodowym >>

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale prosimy o wpisanie się na listę uczestników spotkania w Muzeum Narodowym. Jeśli chcecie wziąć udział w warsztatach, również prosimy o zapisy tutaj – liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkajmy się 20 stycznia!


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I PROGRAM