Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dziedziniec przy Europeum – „Przyłóż się do sztuki!”

Dziedziniec przy Europeum – „Przyłóż się do sztuki!”

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
26.07.2020
niedziela
11:00 - 16:00

Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą okazją do odpoczynku, oderwania oczu od ekranu komputera czy telefonu i kontaktu z naturą oraz sztuką. Miejscem spotkań staną się ogrody i place przy naszych muzealnych oddziałach. Nie każdy wie, że w centrum Starego Miasta, za fasadami pałacyków i kamienic kryją się zielone enklawy. Chcemy się nimi dzielić z naszymi gośćmi, również tymi, którzy nie są stałymi bywalcami muzeum.

Szczególnie zapraszamy w wybrane wakacyjne niedziele. W jakim celu? Aby odkryć Kraków na nowo, pobyć w pięknym i ciekawym miejscu, podzielić się tym, co lubimy, możemy i chcemy dać sobie nawzajem. 

  • Formuła spotkań: warsztaty otwarte, na świeżym powietrzu.

  • Rezerwacja nie jest konieczna.

  • W przypadku dużego zainteresowania jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do przyjęcia na warsztaty określonej liczby osób.

  • Liczba osób i forma działań jest zgodna z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa i wytycznymi Sanepidu obowiązującymi w MNK.

  • W razie niepogody warsztaty mogą zostać odwołane lub przeniesione na inny termin

  • Udział: bezpłatny

Wiele artystów z wielu krajów i epok – takie właśnie są zbiory prezentowane w Europeum.

Wielu uczestników w różnym wieku, wiele pomysłów i emocji – tak właśnie będzie podczas warsztatów na dziedzińcu tego muzeum!

Podobnie jak różnorodni jesteśmy my i nasze doświadczenia, tak różnorodne będą materiały, z których będziemy korzystać. Wspólnie stworzymy dzieła: ciężkie i lekkie, przejrzyste i ziarniste, w kolorach ciepłych i zimnych.

Przekonamy się, jak łatwo przeobrazić banalne przedmioty wokół nas w małe dzieła sztuki. Z malowanych polnych kamieni będziemy budować barwną ścieżkę, a na płycie plexi powstanie stworzony wspólnymi siłami wielkoformatowy witraż. Potrzebujemy Was do pomocy! Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, malując kamyk lub projektując fragment witrażu.

W programie:


Warsztaty malowania polnych kamieni

Prowadzenie: Jagoda Gumińska, Izabela Lechowicz


Wspólne tworzenie wielkoformatowego witrażu

Prowadzenie: Izabela Stawarz, Joanna Kołek

Ćwiczenia z patrzenia – zadania do samodzielnego wykonania

Słowa kluczowe: dziedziniec, spotkanie, edukacja
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję