Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dyskusja: Pamięć miejsca

fot. M. Szczypiański - Pracownia Fotograficzna MNK

Dyskusja: Pamięć miejsca

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
19.09.2017
wtorek
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy na dyskusję towarzyszącą wystawie "Twarzą w twarz. Sztuka w Auschwitz".
Prowadzenie: Roma Sendyka, Łukasz Gaweł

Utworzone 70 lat temu Muzeum Auschwitz posiada unikatową kolekcję prac stworzonych w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady.

Wystawa "Twarzą w twarz. Sztuka w Auschwitz" to pierwsza w historii tak obszerna prezentacja oryginalnych prac wykonanych przez więźniów obozu. Pokazujemy y na niej około 200 prac ze zbiorów Muzeum Auschwitz.

Ze względu na realia obozowe prace te wykonywane były w warunkach ciągłego zagrożenia życia oraz na wszelkich materiałach, które mogli zdobyć więźniowie. Dlatego też stanowią unikatowy przekrój przez niemal wszystkie techniki malarskie: ołówek, tusz, kredka na papierze, olej na płycie pilśniowej czy na płótnie z obrusa, pastel na papierze pakowym, akwarela na kartonie i wiele innych.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję