Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Dyskusja: Pamięć miejsca

Dyskusja: Pamięć miejsca

fot. M. Szczypiański - Pracownia Fotograficzna MNK

Dyskusja: Pamięć miejsca

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
19.09.2017
wtorek
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy na dyskusję towarzyszącą wystawie "Twarzą w twarz. Sztuka w Auschwitz".
Prowadzenie: Roma Sendyka, Łukasz Gaweł

Utworzone 70 lat temu Muzeum Auschwitz posiada unikatową kolekcję prac stworzonych w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady.

Wystawa "Twarzą w twarz. Sztuka w Auschwitz" to pierwsza w historii tak obszerna prezentacja oryginalnych prac wykonanych przez więźniów obozu. Pokazujemy y na niej około 200 prac ze zbiorów Muzeum Auschwitz.

Ze względu na realia obozowe prace te wykonywane były w warunkach ciągłego zagrożenia życia oraz na wszelkich materiałach, które mogli zdobyć więźniowie. Dlatego też stanowią unikatowy przekrój przez niemal wszystkie techniki malarskie: ołówek, tusz, kredka na papierze, olej na płycie pilśniowej czy na płótnie z obrusa, pastel na papierze pakowym, akwarela na kartonie i wiele innych.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję