Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Boznańska w Krakowie

Boznańska w Krakowie

Spacer

29.11.2014
sobota
10:30 - 13:30
bilety
W trakcie spaceru spróbujemy odnaleźć w Krakowie ślady po Oldze Boznańskiej. Widoki, ulice i budynki będą okazją do opowiedzenia o mieście, które było świadkiem młodości tej wybitnej malarki.
W wyniku bardzo świadomych decyzji życiowych opuściła ona Kraków i nigdy do niego nie powróciła. Począwszy od jej rodzinnego domu, przez szkoły, pracownie, aż po mieszkania przyjaciół i salony artystyczne - te miejsca opowiedzą nam o tajemniczej Boznańskiej. Jaki był Kraków, w którym żyła? Czy ostatecznie go lubiła? Dlaczego stąd wyjechała?

Początek spaceru: Gmach Główny.

Rezerwacja: kmrugala@mnk.pl

Prowadzenie: Filip Skowron - polonista, etnolog, doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim wieloletni współpracownik Muzeum Narodowego w Krakowie, miłośnik muzeów i Młodej Polski.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję