Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Botaniczna błogość malarska
fot. Karol Kowalik, Pracownia Fotograficzna MNK

Cykl: KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci
Botaniczna błogość malarska

Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
19.04.2015
niedziela
11:00
bilety
Co to jest secesja? Dlaczego dom przy Krupniczej nazywa się Pałacem pod Szyszkami? Dlaczego Mehoffer w swoich pracach wykorzystywał motywy roślinne?

Skąd wziął się zachwyt artysty nad tym, co w naturze rośnie i dojrzewa, pnie się, wije i mieni najpiękniejszymi kolorami tęczy? W jaki sposób zaprojektować idealny, idylliczny ogród i jakie rośliny w nim posadzić? Aby się tego dowiedzieć i sprawdzić się w roli ogrodnika, zapraszamy na ul. Krupniczą.

Prowadzenie: Katarzyna Maziarz i Joanna Tokarczyk

Katarzyna Maziarz – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog, animator, edukator muzealny. Miłośniczka Młodej Polski, twórczości Stanisława Wyspiańskiego, osoby i zbiorów Feliksa "Mangghi" Jasieńskiego oraz brudzących się w muzeum dzieci.

Joanna Tokarczyk – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog, animatorka zabawy. Prowadzi zajęcia, warsztaty i imprezy dla dzieci. Organizuje i współprowadzi  Konika Muzealnego. Zafascynowana polskim folklorem i literacko-malarskim okresem Młodej Polski.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY W CYKLU

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję