Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Bliźniaczki z "Lśnienia" odwiedziły MNk

Bliźniaczki z "Lśnienia" odwiedziły MNk

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
27.07.2014
niedziela

Bliźniaczki z "Lśnienia" odwiedziły MNk

W niedzielę w naszym Muzeum odbyło się spotkanie z Lisą i Louise Burns, słynnymi bliźniaczkami Grady z filmu "Lśnienie" Stanleya Kubricka. Świętowaliśmy 86. rocznicę urodzin tego niezwykłego reżysera na wystawie w Gmachu Głównym poświęconej jego twórczości.
Mimo, że pojawiają się na ekranie tylko przez 40 sekund, są prawdopodobnie jednymi z najbardziej rozpoznawalnych postaci z filmów Kubricka.

Bliźniaczki Lisa i Louise Burns w 1980 roku w wieku 12 lat wystąpiły w filmie "Lśnienie", wcielając się w role zamordowanych córek Delberta Grady'ego. Jako duchy ukazują się jednemu z głównych bohaterów filmu, Danny'emu Torrance'owi.

"Lśnienie" było ich pierwszym i zarazem ostatnim filmem pełnometrażowym w karierze. Gościnnie wystąpiły również w serialu "Kids" (1979) i produkcji VH-1 "Where Are They Now: Horror Movie Stars" (1999) opowiadającej o współczesnym życiu gwiazd horrorów.

Pomimo udanego debiutu filmowego, nie zdecydowały się kontynuować kariery aktorskiej. Lisa uzyskała stopień magistra w dziedzinie literaturoznawstwa, zaś Louise została mikrobiologiem.

Rola w "Lśnieniu" wywarła ogromny wpływ na całe ich życie. Po ponad trzydziestu latach od premiery filmu, bliźniaczki prowadzą aktywnie profile społecznościowe – profil na Facebooku, na Twitterze i Instagramie. Publikują tam zdjęcia i inne materiały poświęcone ich roli w filmie Stanleya Kubricka.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję