Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Czwartki u Matejków - wykłady

Artysta muzyk i parafianin św. Marcina w Krakowie

pracownia fotograficzna MNK

Cykl: Czwartki u Matejków - wykłady
Artysta muzyk i parafianin św. Marcina w Krakowie

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
23.03.2017
czwartek
18:00
wstęp wolny
Prezentacja postaci Jana Nepomucena Hocka - skrzypka i dyrygenta, kompozytora i działacza muzycznego, parafianina św. Marcina w Krakowie.
Był on m.in. kapelmistrzem orkiestry 13. pułku piechoty i współpracował z głównymi instytucjami muzycznymi oraz społeczno-kulturalnymi w Krakowie w latach 1869-1912.

Prowadzenie: prof. dr hab. Małgorzata Woźna-Stankiewicz - muzykolog, wszystkie stopnie naukowe uzyskała w Uniwersytecie Jagiellońskim, jej mentorami byli dr Elżbieta Dziębowska i prof. dr hab. Michał Bristiger, a w Konserwatorium Paryskim Olivier Messiaen. W Instytucie Muzykologii UJ kieruje Zakładem Myśli o Muzyce i Recepcji Muzyki. Zakres jej badań obejmuje historię i estetykę muzyki w XIX-XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem kultury muzycznej w Krakowie.

Czwartki u Matejków
- cykl spotkań w rodzinnym domu Matejków porusza zagadnienia związane z twórczością i życiem artysty w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Zobacz kolejne spotkania z cyklu


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję