Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Antyk od kuchni

Antyk od kuchni

fot. Pracownia fotograficzna MNK

Antyk od kuchni

Muzeum Książąt Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
02.10.2016
niedziela
11:00
bilety
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-7 lat do poszukiwania smaków antyku.

Co jedli starożytni Egipcjanie, a czym raczyli się greccy bogowie? Czy w wazach podawano zupy i czy zjedzenie granatu mogło być niebezpieczne? Razem zasiądziemy do starożytnej uczty i przekonamy się jak smakował antyk! Nawet mumiom zaburczy w bardzo pustych brzuchach.

Miejsce: Galeria Sztuki Starożytnej, Muzeum Książąt Czartoryskich – Arsenał, ul. Pijarska 8

Spotkanie ma charakter otwarty - uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie. 
Rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Prowadzenie:
Weronika Moskwa
- studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukator muzealny. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.
Agnieszka Bajorska - studentka kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, animatorka kultury z przygotowaniem pedagogicznym oraz animatorka zabaw dziecięcych. Miłośniczka kultury ludowej, lubiąca brudzić się gliną. Energię do życia czerpie z przebywania wśród dzieci, a doświadczenie w pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury zdobywała podczas współpracy z różnymi domami kultury i klubami dla dzieci oraz Akademią Dziecięcą Ignatianum.

KONIK MUZEALNY - to cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową.


ZOBACZ TERMINY KOLEJNYCH WARSZTATÓW

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję