Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Akcja malowania szablonów inspirowanych Wyspiańskim - część I

Akcja malowania szablonów inspirowanych Wyspiańskim - część I

Zapraszamy do plenerowej akcji na ulicach Krakowa, aby wspólnie z artystkami stworzyć "malowany szlak Wyspiańskiego".
Szukajcie kolorowego wózka z Wyspiańskim!

Nasz kolorowy, wędrowny warsztat szablonowy wyruszy z placu pod Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie (al. 3 Maja 1), pójdzie chodnikiem ulicy Piłsudskiego, dalej alejkami ulicy Retoryka dojdzie pod Wawel. Następnie będzie szedł bulwarami wzdłuż Wisły, aby zatrzymać się pod kościołem na Skałce. Zapraszamy, abyście dołączyli do nas w dowolnym momencie, zakasali rękawy i odbili na chodniku albo alejce szablon inspirowany twórczością Wyspiańskiego. Po drodze miniemy kilka punktów związanych z artystą, o których uczestnicy akcji dowiedzą się więcej dzięki obecności edukatorów z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Początek: Gmach Główny MNK
Udział bezpłatny. Nie obowiązuje rezerwacja, jednak liczba miejsc ograniczona.
Prowadzenie: Ewelina Krawczyk, Agnieszka Fluder

Do akcji można dołączać przez cały czas jej trwania, szukając nas na trasie:
plac przed Muzeum Narodowym w Krakowie – ulica Piłsudskiego – ulica Retoryka – Bulwary wiślane obok Wawelu – koniec: Bulwary wiślane na wysokości kościoła na Skałce.

Prowadzenie:
– Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.
– Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej AJD w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe z Arteterapii oraz Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień pracuje w jednym z krakowskich przedszkoli oraz prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

WAŻNE INFORMACJE:
– do akcji może włączyć się każdy przez cały czas jej trwania (od godz. 11:00 do 14:00), szukając nas na trasie: plac przed Muzeum Narodowym w Krakowie – ulica Piłsudskiego – ulica Retoryka – Bulwary wiślane obok Wawelu – koniec: Bulwary wiślane na wysokości kościoła na Skałce.
– warsztaty otwarte, nie obowiązuje rezerwacja
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję