Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE

Adam Marczyński. Liryzm i forma | oprowadzanie kuratorskie

Adam Marczyński, Wiosna, monotypia, 1956, Muzeum Narodowe w Krakowie

Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE
Adam Marczyński. Liryzm i forma | oprowadzanie kuratorskie

MNK Czapscy

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
10.12.2023
niedziela
14:00
bilety
Adam Marczyński. Liryzm i forma | oprowadzanie kuratorskie
Zapraszamy na wyjątkowe, kuratorskie oprowadzanie po wystawie prezentującej ponad sześćdziesiąt prac Adama Marczyńskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi.
Kuratorka Anna Budzałek przybliży moment krystalizowania się artystycznego credo artysty, gdzie cezurę stanowią lata 40. do połowy lat 60. XX wieku. Wspólnie przyglądniemy się twórczości powojennej Marczyńskiego, która w kolejnych latach doprowadziła go do abstrakcji geometrycznej.

To doskonała okazja skonfrontowania prac malarskich artysty z subtelnymi, wręcz poetyckimi rysunkami i znakomitymi monotypiami. Opowieść ta zamyka się na pracach przynależnych do nurtu abstrakcji geometrycznej.

Prowadzenie: Anna Budzałek

Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12 | godz. 14:00

Wejście w cenie biletu na wystawę.
Słowa kluczowe: MNK Czapscy, oprowadzanie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję