Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

A gdyby tak zostać… ilustratorką lub ilustratorem?

A gdyby tak zostać… ilustratorką lub ilustratorem?

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
29.02.2020
sobota
10:30
bilety

A gdyby tak zostać… ilustratorką lub ilustratorem?

Warsztaty dla dzieci z ilustratorką

Ilustrator tworzy obrazy do tekstu, zastanawia się, jak mogła wyglądać opisana przez autora scena. Ilustrator szkicuje, planuje, dopasowuje i zmienia. Tworzy nowe światy, których do tej pory nie było widać, bo mieszkały w głowie autora książki.
Podczas warsztatów będziemy używać wyobraźni i własnego twórczego zapału, żeby stworzyć zupełnie nowe, niezwykłe i jeszcze przez nikogo nieznane Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim. Może spróbujesz?

Małgorzata Zając – ilustratorka i graficzka, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mocno wierzy, że wyobraźnia jest najważniejszą rzeczą w jej twórczości. Jej głowę zamieszkują wszelkiego rodzaju stworzenia, wyimaginowani przyjaciele i niesamowite światy. Wykorzystuje różnorodne techniki, aby w swoich ilustracjach opowiadać historie.

Miała przyjemność współpracować z autorami książek dla dzieci z różnych stron świata, między innymi z Polski, Kanady, Słowenii i Arabii Saudyjskiej.

Jest członkiem Klubu Ilustratora oraz uczestnikiem wystawy pokonkursowej „Jasnowidze 2016” Wydawnictwa Dwie Siostry. W 2019 roku została laureatką nagrody „Żółta Ciżemka”, przyznanej za ilustracje do książki Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim autorstwa Katarzyny Maziarz, wydanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie. W dzieciństwie chciała otworzyć sklep z owocami i sprzedawać w nim gruszki i… tylko gruszki.

Jak się zapisać:
  • Sugerowany wiek uczestników 6-10 l.
  • Wstęp: 10 zł
  • Bilety: https://bilety.mnk.pl/
  • Liczba miejsc ograniczona
  • Informacje: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK, rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję