Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

60+ Kultura - weekend seniora w MNK

60+ Kultura - weekend seniora w MNK

26-27.09.2015
sobota-niedziela
bilety

Spotkania dla seniorów w MNK

W pierwszy weekend jesieni 26 i 27 września seniorzy będą mogli za złotówkę zwiedzić wystawy stałe i czasowe w MNK, a także wziąć udział w spotkaniach w różnych oddziałach MNK.

Specjalny bilet w cenie 1 zł na każdą z wystaw czasowych i do galerii stałych MNK będzie w tych dniach obowiązywał dla osób powyżej 60 roku. 
Niedziela jest dniem wolnego wstępu na wystawy stałe. 

Spotkania, na które zapraszamy 26 i 27 września są specjalną edycją "Rozmów o..." - cyklu spotkań dla seniorów w MNK. Zapraszamy do wspólnej dyskusji - postaramy się zrozumieć dzieło, jego autora oraz epokę, w której powstało. Odnajdziemy także konteksty, które stworzyło samo dzieło sztuki.

Wstęp - 1 zł

 • 26.09 (sobota), godz. 11.00
  O porwaniu Europy i innych mitach
  Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Sikorskiego 6
  prowadzenie: Anna Walczyk

 • 26.09 (sobota), godz. 13:00
  Dwaj artyści w Paryżu
  Bohaterem spotkania w Domu Józefa Mehoffera będą dwaj malarze, którzy przyszli na świat w roku 1869 w Krakowie. Porozmawiamy o ich przyjaźni, peregrynacjach, studiach, fascynacjach i miłościach.
  Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26
  prowadzenie: Dominika Bartik – Osikowicz

 • 27.09 (niedziela), 11:00
  Brama do raju. Drzwi Gnieźnieńskie
  Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17
  prowadzenie: Marta Graczyńska

Weekend seniora z kulturą "60+Kultura" został zorganizowany po raz trzeci i  bierze w nim udział 300 placówek z całej Polski.  
Akcja jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. W tym roku swoją ofertę dla seniorów. 

KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl.
Słowa kluczowe: seniorzy, kultura dostępna

Spotkania dla seniorów w MNK

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję