{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

O czym śnili filozofowie - szkolenie

Nicolaus Haberschrack, Pojmanie Chrystusa, Kwatera z retabulum ołtarza głównego z kościoła augustianów w Krakowie, 1468

O czym śnili filozofowie - szkolenie

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
19.02.2016
piątek
14:30 - 18:00
bilety
Szkolenie dla nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów w Galerii "Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII wiek" w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.
Wzorem perypatetyków, przechadzając się po Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, omówimy związki między sztuką a filozofią w średniowieczu i nowożytności.

W centrum naszego zainteresowania będą zagadnienia estetyczne rozpatrywane w traktatach, komentarzach filozoficznych oraz podstawowe pojęcia dotyczące sztuki i piękna. Sprawdzimy, w jakim zakresie ustalane były one przez filozofów i teologów, a w jakim także przez artystów. Czy teoria sztuki liczyła się ze sztuką, a sztuka liczyła się z teorią? Jakie cele filozofia i teologia stawiały sztuce i artystom? W trakcie przechadzki nie zapomnimy o antycznych korzeniach średniowiecznej i nowożytnej estetyki.

W  programie wykład dr Ewy Herniczek z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie "Średniowiecze – w poszukiwaniu autora" oraz warsztaty filozoficzno-humanistyczne. 

Plan szkolenia

Szkolenia jest płatne:

40 zł/ 1 spotkanie
300 zł/ karnet na cały cykl, 9 spotkań

Obowiązuje rejestracja elektroniczna: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać na adres: rezerwacja@mnk.pl 

Formularz zgłoszeniowy SZKOŁA INTERPRETACJI

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2015/2016 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów. 

Podczas comiesięcznych spotkań w galeriach i oddziałach Muzeum w przyjaznej atmosferze będziemy poznawać różne konteksty interpretacyjne dzieł z kolekcji MNK. 
Program tegorocznego cyklu szkoleń ujęty został w kluczu haseł przedmiotowych: społeczeństwo, literatura, plastyka, wychowanie, filozofia, historia, ekonomia, przyroda, muzyka.
W czasie trwania warsztatów przyjrzymy się obiektom muzealnym z różnych perspektyw, odkryjemy ich nieoczywiste oblicza oraz poznamy ciekawe metody pracy z dziełem sztuki, dzięki którym pełniej wykorzystamy je w przyszłości, w codziennej działalności dydaktycznej i animatorskiej. Spotkania poprowadzą pracownicy Muzeum: kustosze, edukatorzy muzealni oraz inni zaproszeni goście i eksperci.





Słowa kluczowe: szkolenie, nauczyciele