Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Rodzice i dzieci

Rodzice i dzieci

Śpiewanka od Janka

WARSZTATY MUZYCZNE dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicem lub opiekunem_ką
Podczas muzycznych warsztatów dla najmłodszych spróbujemy spojrzeć dziecięcym okiem na dzieła Jana Matejki i zaśpiewać o nich piosenki. Nie zabraknie muzycznych zabaw inspirowanych twórczością polskiego malarza i dźwięcznych bajek, którym sami nadamy magiczne zakończenia. Podczas piosenkowych przygód będą tam towarzyszyć taniec i ruch. Zapraszamy na kreatywne doświadczanie muzyki i jej wspólne eksplorowanie z workiem pełnym instrumentów.

Dźwięki malowane

WARSZTATY UMUZYKALNIAJĄCE dla dzieci w wieku 6-9 lat
Kto powiedział, że obrazów nie da się zagrać na instrumentach? Udowadniamy, że to możliwe! Warsztaty będą muzyczną przygodą, podczas której zaśpiewamy o dziełach sztuki i spróbujemy je wspólnie zinterpretować muzycznie. Sprawdzimy, jak brzmiałyby prace Jana Matejki, gdybyśmy mogli ich posłuchać. Wspólnie przekonamy się, że tworzenie muzyki to świetna i rozwijająca zabawa. Gdy mamy przy sobie zaledwie kilka instrumentów, własny głos i ręce gotowe do klaskania, każdy obraz stoi przed nami otworem!

Rodzinne ścieżki zwiedzania i materiały do pobrania

Masz ochotę odwiedzić muzeum nie wychodząc z domu? A może chcesz się do wizyty lepiej przygotować? Lub zwiedzić wystawę specjalnie dla Ciebie przygotowaną ścieżką?

Skorzystaj z naszych materiałów i baw się dobrze z całą rodziną.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do skorzystania z rodzinnych ścieżek zwiedzania Muzeum. Ciekawe informacje o dziełach sztuki i artystach oraz towarzyszące im sympatyczne zadania pomogą rodzicom zainteresować dzieci kolekcją Muzeum Narodowego w Krakowie i sztuką.

Partnerzy

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję