Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Edukacja w MNK

Edukacja w MNK

Edukacja muzealna to - według nas - rodzaj mostu łączącego twórcę z odbiorcą, przeszłość z teraźniejszością oraz instytucję kulturalną i jej gości. 


Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest zintegrowanie dwóch zasadniczych kwestii – estetycznej przyjemności obcowania z dziełem sztuki oraz satysfakcji płynącej z poznania warsztatu i interpretacji – Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie przygotowuje programy zarówno z myślą o profesjonalistach, jak i amatorach sztuki.

Pracujemy w zespołach tworzących ofertę edukacyjną dla różnych grup odbiorców (szkół i nauczycieli, dorosłych, studentów, dzieci i rodzin oraz grup narażonych na społeczne wykluczenie). Programy realizowane przez Muzeum dostosowane są do indywidualnych potrzeb naszych gości i stwarzają nie tylko możliwość pogłębienia wiedzy na temat sztuki i kultury, ale również spojrzenia na nie w niestandardowy sposób.

Głównym celem wszystkich działań edukacyjnych jest pomoc w interpretacji dzieł sztuki prezentowanych na ekspozycjach stałych MNK oraz podczas wystaw czasowych. Jednym z najważniejszych założeń naszej pracy jest nie tyle przedstawienie gotowych rozwiązań, co próba przekazania narzędzi niezbędnych w poznawaniu świata sztuki.

Partnerzy

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję