Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

"Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim" nominowane do Nagrody Żółtej Ciżemki

"Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim" nominowane do Nagrody Żółtej Ciżemki

09.05.2019
czwartek
Miło nam poinformoważ, że książka "Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim" autorstwa Katarzyny Maziarz została nominowana do Nagrody Żółtej Ciżemki!
Trochębajki - to opowiadania adresowane do Czytelników i małych, i dużych, którzy ukrytym w sobie dzieciom nie pozwolili całkiem dorosnąć. Świat wyobraźni przeplata się w nich ze światem rzeczywistym. Jest więc sam Staś Wyspiański i Dziad Proszalny spod kościoła Mariackiego, duch króla Kazimierza, i nawet piec z bronowickiej chaty. A w każdej historii kryje się ziarnko prawdy...

Katarzyna Maziarz - absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, oligofrenopedagog, edukator muzealny.Pracuje w Dziale Edukacji MNK, tworząc programy dla rodzin i najmłodszych zwiedzających.Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.Wierzy, że w każdej bajce jest trochę prawdy.

Małgorzata Zając - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ilustrator i grafik. Wyobraźnia odgrywa najważniejszą rolę w jej twórczości. Do swoich ilustracji wykorzystuje różnorodne techniki, aby jak najlepiej przedstawić daną opowieść. W jej głowie zamieszkują wszelkiego rodzaju stworzenia,wyimaginowani przyjaciele i niesamowite światy.A malarski świat wyobraźni Stanisława Wyspiańskiego, pełen roślin i duchów, jest jej szczególnie bliski.
Słowa kluczowe: Nagroda Żółtej Ciżemki