Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Choć ciasne ramy wciąż się ruszamy!

Choć ciasne ramy wciąż się ruszamy!

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
20.01.2022
czwartek
12:00 - 13:30
bilety
20.01 (czwartek), godz. 12:00 - 13:30
Gmach Główny, Al. 3 Maja 1, XX + XXI Galeria Sztuki Polskiej

Zapraszamy na warsztaty, podczas których spróbujemy zrozumieć artystów. Zastanowimy się, o czym myśleli i co czuli, gdy wykonywali swoje dzieła. Może znajdziemy odpowiedzi, które zaskoczyłyby samych autorów? W sztuce wszystko jest przecież możliwe. Bo nawet jeśli dzieło jest z „byle czego”, to sztuka nigdy nie jest byle jaka. Najważniejsze, by pojawiły się emocje.

Warsztaty odbywać się będą w Galerii Sztuki polskiej XIX wieku w Sukiennicach i w nowo otwartej ekspozycji „XX + XXI Galeria Sztuki Polskiej” Gmachu Głównym MNK.

 

Informacje dodatkowe:

 • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5–10 lat
 • Czas trwania: 1,5 godz.
 • Cena: 10 zł
 • Bilety:  https://bilety.mnk.pl/ Sprzedaż biletów od 3.01.2022
 • Liczba miejsc w grupie ograniczona
 • W wypadku nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie
 • W razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi
 • Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka Jagoda Gumińska-Oleksy: jguminska@mnk.pl
 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
 • Regulamin rezerwacji w MNK
 • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK

Dwóch przeciwników z wielkim zaangażowaniem wymachuje mieczami, ktoś inny próbuje złapać równowagę na wysokim rusztowaniu. Wszystko dzieje się na płaskim płótnie, w zamkniętych ramach obrazów. Ale czy na pewno?  A kolory, czy one mogą się ruszać? Spróbujmy dotrzymać kroku bohaterom dzieł. Wytężmy zmysły, by dostrzec potężny świst powietrza lub delikatny powiew wiatru. Przy pomocy kilku kształtów stworzymy niezłe zamieszanie!

Prowadzenie: Agata Kokoryn – Historyczka sztuki, antropolożka kultury i absolwentka ochrony dóbr kultury. Uwielbia pogranicza w każdym aspekcie, słuchanie opowieści i podróże pociągiem. Miłośniczka mieszanych piesków, literatury i tworzenia figur z gliny. Kiedy była mała chciała zostać pilotką albo ptakiem by móc się znieść wysoko i zwiedzić cały świat. Teraz dalej lubi marzyć o lataniu i cały czas ma taką samą ekscytację w poznawaniu świata.Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję