Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Poranek - wokół bajek - dla rodzin! Opowieści przedmiotów

Poranek - wokół bajek - dla rodzin! Opowieści przedmiotów

05.09.2020
sobota
11:30
Wrześniowe spotkania z bajkami planujemy na sobotnie poranki. Zapraszamy małych i dużych gości! Będą bajki, inne niż ostatnio, za to czytane przez znane Wam już autorki: panią Jagodę i panią Kasię. W czasie spotkania nie zapomnimy oddać głosu uczestnikom - w końcu nie da się pisać dobrych opowieści, jeśli czasem czegoś nie posłucha!
5 września, godz. 11.30
„Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”
prowadzenie: Dominik Budny, udział: Jagoda Gumińska -Oleksy

O czym bzyczały muchy, gdy chciały pomóc parze zakochanych? Czego szukał w lustrze pewien samotny chłopiec? Czy w noc świętojańską także buty mogą przynosić szczęście? Zapraszamy do spotkania z książką, która odpowiedzi na te ważne pytania odnalazła w… muzeum. Okazuje się bowiem, że przedmioty ukryte w zakamarkach muzealnych wystaw mogą posiadać czarodziejską moc i mają nam do powiedzenia szereg zaskakujących historii. Przy okazji baśnie pomagają zrozumieć kwestie ważne z punktu widzenia dziecka i jego dorosłego opiekuna. Mówią między innymi o potrzebie posiadania przyjaciela, o marzeniach, które się spełniają, choć czasem trudno to zauważyć, o umiejętności docenienia swojej roli i miejsca w świecie.

Prowadzenie spotkania: Dominik Budny (Dział Promocji MNK)
Udział: Jagoda Gumińska-Oleksy - absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Autorka książki “Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów. Poza tym lubi czytać kryminały i jeść czereśnie. Najlepiej równocześnie.

===
Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań, aby udział w wydarzeniach organizowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie był dla Państwa i dla nas w pełni bezpieczny. Dlatego liczba osób na każdym wydarzeniu jest limitowana. W wydarzeniu można wziąć udział po wcześniejszej rezerwacji mailowej: rezerwacja@mnk.pl lub telefonicznej: 12 433 57 44.
W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca zostaną wcześniej zarezerwowane, dopuszczalne jest wzięcie udziału w wydarzeniu bez rezerwacji. W takiej sytuacji zostaną Państwo poproszeni o podanie danych osobowych i kontaktowych oraz podpisanie Oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zasady przebywania na terenie ArtSfery MNK: https://bit.ly/32ljlDB
Regulamin uczestniczenia w wydarzeniu kulturalnym w MNK: https://bit.ly/3h2VWuV
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję