Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

ŹRÓDŁA. GALERIA SZTUKI STAROŻYTNEJ ZWIEDZANIE DLA NAUCZYCIELI

ŹRÓDŁA. GALERIA SZTUKI STAROŻYTNEJ ZWIEDZANIE DLA NAUCZYCIELI

MNK Arsenał

ul. Pijarska 8, 31-015 Kraków
08.06.2021
wtorek
16:00 - 18:00
Zbiórka na parterze koło szatni.

Wejście na wystawę co 30 min: godz. 16.00; 16.30; 17.00
Zapraszamy do zapoznania się z wystawą stałą „Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej” prezentującą obiekty powstałe w epoce faraońskiej w Egipcie, antycznej Grecji czy poźnoantycznej Italii. Spotkanie będzie miało charakter „wprowadzenia do wystawy”, czyli 30-minutowej opowieści przewodnika o głównym założeniu wystawy oraz o grupach obiektów na niej zaprezentowanych. Podczas spotkania przedstawimy edukacyjny potencjał i moc wystawy w pracy z uczniem w nawiązaniu do podstawy programowej.

Prowadzenie:

Anna Sokulska –  długoletnia edukatorka współpracująca m.in. z MNK, Muzeum Etnograficznym, MuFo oraz MCK. Dla tych instytucji, poza tradycyjnym oprowadzaniem i prowadzeniem lekcji muzealnych, przygotowuje i prowadzi warsztaty dla dzieci, a także spacery i specjalne oprowadzania tematyczne. Jest również licencjonowaną przewodniczką miejską oraz miłośniczką Krakowa. 

Marta Wojtyś-Kipiel – historyczka i edukatorka muzealna. W Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla szkół. Prowadzi i tworzy zajęcia edukacyjne dla różnych grup odbiorców.

Wstęp wolny: liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja

 

Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie)
Słowa kluczowe: galeria sztuki starożytnej
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję