Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

OTWARCIE II ODSŁONY MUZEUM STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

OTWARCIE II ODSŁONY MUZEUM STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
14.02.2023
wtorek
bilety
WSZYSTKIE MIEJSCA ZOSTAŁY ZAREZERWOWANE

Już 14 lutego ponownie otworzymy dla Was Muzeum Stanisława Wyspiańskiego.

II odsłona tej ekspozycji umożliwi zobaczenie kolejnych dzieł mistrza pastelu.

Zmiana wystawy motywowana jest nie tylko chęcią zaprezentowania innych prac artysty, ale także względami konserwatorskimi: potrzebą spowolnienia blaknięcia i degradacji delikatnych obrazów, które były pokazywane przez cały ubiegły rok.

 

W tym wyjątkowym dniu będziecie mogli zwiedzać muzeum indywidualnie w godzinach od 13.30 do 18.00. W związku z tym, że jest to wtorek – na ekspozycję wejdziecie bezpłatnie, jednak wymagana jest rezerwacja. Natomiast jeśli wolicie weekendowe zwiedzanie – mamy dobrą wiadomość!

Od piątku do niedzieli (17,18 i 19 lutego) za wstęp na nową odsłonę Muzeum Wyspiańskiego zapłacicie tylko 5 złotych. W celu rezerwacji terminu wizyty prosimy o kontakt z Centrum Informacji

i Rezerwacji MNK (e-mail: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44).

 

A wieczorem, z okazji Walentynek zapraszamy na wydarzenie, które długo zostanie Wam w pamięci!

 

 

Oprowadzanie „Muza, posiadła serce - myśl mą wyzwoliła".

Walentynki w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego

 

Z okazji święta zakochanych przygotowaliśmy dla Was 2 wieczorne oprowadzania kuratorskie, ze sporą dawką artystycznych atrakcji - w myśl słów samego Wyspiańskiego: „Muza, posiadła serce — myśl mą wyzwoliła".

 

W czasie spotkania kuratorki wystawy Magdalena Laskowska i Łucja Skoczeń-Rąpała wprowadzą Was do świata inspiracji, miłości i namiętności, jakie towarzyszyły Artyście w czasie jego życia. Oprowadzanie to jednak nie wszystko, co przygotowaliśmy w ten wyjątkowy wieczór — nie chcemy zbyt wiele zdradzać.  Być może uda Wam się zobaczyć na żywo samego Mistrza? A może przemknie obok Was jedna z jego muz? O wrażenia wizualne podczas oprowadzania zadba Teatr Tańca Terpsychora.

 

Po oprowadzaniu zachęcamy do wysłuchania koncertu na instrumentach dawnych: portatywie, lirze korbowej i wirginale w wykonaniu Marii Klich oraz Justyny Grabowskiej.

Zachęcamy do przyjścia z osobą towarzyszącą  i rezerwacji miejsc.

    

Ważne informacje:

  • Rezerwacja rozpoczyna się 1.02.2023
  • Wydarzenie odbędzie się 14.02.2023 w godzinach: 18:30-19:30 oraz o 20:00-21:00 – przy rezerwacji prosimy o wybór i podanie godziny.
  • Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
  • Miejsce: Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, pl. Sikorskiego 6, Kraków
  • Rezerwacja w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (e-mail: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44)
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję