Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE

Oprowadzanie z przewodnikiem w MNK Szymanowski

fot. Mirosław Żak

Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE
Oprowadzanie z przewodnikiem w MNK Szymanowski

MNK Szymanowski

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
04.02.2024
niedziela
12:00
bilety
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem | Oprowadzanie z przewodnikiem
Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" przy ulicy Kasprusie 19 w Zakopanem.

Muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego jest jedynym na świecie muzeum tego kompozytora, pianisty, publicysty i literata, zakochanego w polskim folklorze, zwłaszcza podhalańskim i kurpiowskim. Miłośnicy jego talentu mają niepowtarzalną okazję obcowania z autentycznym miejscem, w którym kompozytor mieszkał i tworzył w latach 1930-1935. Ekspozycja składa się z sześciu pomieszczeń oraz werandy, wśród nich gabinet - miejsce pracy kompozytora. To pomieszczenie, w którym dokonano próby rekonstrukcji na podstawie zachowanych fotografii i opisów. Na uwagę zasługuje również sama budowla, czyli drewniana zakopiańska willa, która została wzniesiona pod koniec XIX wieku przez Józefa Kasprusia Stocha, jako jeden z licznie wówczas powstających zakopiańskich pensjonatów.

Prowadzenie: Katarzyna Wójcik