Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Oprowadzania z przewodnikiem/kuratorskie

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Nowosielski. W setną rocznicę urodzin”

Cykl: Oprowadzania z przewodnikiem/kuratorskie
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Nowosielski. W setną rocznicę urodzin”

23.04.2023
niedziela
12:00
bilety

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Nowosielski. W setną rocznicę urodzin” w towarzystwie kuratorki Anny Budzałek.

Muzeum Narodowe w Krakowie może poszczycić się znakomitą kolekcją prac Nowosielskiego, w tym dzieł malarskich, na papierze oraz ikonę, która prezentowana jest w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka w przestrzeni poświęconej sztuce cerkiewnej. Obrazy artysty można podziwiać również w stałej Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI wieku w Gmachu Głównym.

Wystawa, przygotowana z okazji setnej rocznicy urodzin Nowosielskiego, przedstawia trzy wątki w jego twórczości: pejzaż, ciało i abstrakcję.

Wstęp w cenie biletu na wystawę.

Prowadzenie: Anna Budzałek

Anna Budzałek – historyk sztuki, kurator sztuki nowoczesnej, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kustosz w Dziale Sztuki Współczesnej. Na co dzień zajmuje się polską sztuką po 1945 roku, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kobiet w polskim życiu artystycznym oraz działalności I i II Grupy Krakowskiej. Należy do zespołu kuratorskiego nowej odsłony Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI wieku w MNK.

Słowa kluczowe: oprowadzanie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję