Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Odkryj Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej

Odkryj Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej

05.05.2021
środa
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wyjątkową podróż po basenie Morza Śródziemnego: od starożytnego Egiptu przez Italię, Grecję, na Egipcie z czasów rzymskich kończąc. Spacer odbywa się w przestrzeni wystawy „Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej” w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich.

Film dostępny tutaj

Stała wystawa sztuki starożytnej z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie ukazuje kompleksowy obraz sztuki kultur starożytnych. Trzon ekspozycji stanowi zbiór pozyskany przez księcia Władysława Czartoryskiego w 2. połowie XIX wieku. Jego istotnym uzupełnieniem są obiekty z kolekcji MNK, kolekcji Rodziny Potockich z Krzeszowic oraz kilkanaście artefaktów pochodzących ze zbiorów Instytutu Archeologii UJ.

Podczas filmowego spaceru „Odkryj Źródła” prezentowanych jest kilka obiektów, wybranych z ponad tysiąca, dostępnych na wystawie „Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej”. Widzowie będą mogli odkryć tajemnice sarkofagu Tachenemti, reliefowego lustra z Prometeuszem z połowy IV w. p.n.e.  czy hydrii z mitem dionizyjskim.


Realizacja: Dagmara Marcinek
Konsultacja: Karolina Łachman
Zdjęcia: Emanuel Kudzia, Bogusław Sławiński, Piotr Krzaczyński, Rafał Janc, Jacek Kawałek
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję