Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
KONIK MUZEALNY

KONIK MUZEALNY

KONIK MUZEALNY

To cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

Każdy KONIK jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej dawki wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę  Złotego Słonecznika  przyznawaną przez portal dla rodziców Czas Dzieci.

WAŻNE INFORMACJE:

  • Cykl skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat.
  • Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych oddziałach Muzeum.
  • Spotkania mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie.
  • Rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00. Czas trwania warsztatów to około 2 (do 3) godzin, w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.
  • Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium przypadkami.
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.
  • Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny).
  • Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami.
  • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie

KONIKI prowadzą:

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.

Martyna Majsterek – studentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi, dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego, małego dzieła.

Rodzinna ścieżka do samodzielnego zwiedzania
Zapraszamy też do skorzystania z rodzinnej ścieżki zwiedzania szlakiem wyznaczonym przez Konika Muzealnego.
Ścieżka przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Teksty i zadania pomogą rodzicom zainteresować dzieci wybranymi eksponatami ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. By skorzystać z materiałów edukacyjnych należy przed wizytą w muzeum pobrać je, wydrukować i przynieść ze sobą. Przydadzą się również ołówek lub kredki. Niektóre elementy należy uprzednio wyciąć nożyczkami.

 Artystki i muzy - karty pracy do zwiedzania Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 

Wiosna, lato, ach to Wy - karty pracy do zwiedzania Domu Józefa Mehoffera

Ścieżki przeznaczone są dla indywidualnych zwiedzających, którzy w dogodnym dla siebie terminie (w dniach i godzinach otwarcia wybranej galerii lub oddziału) mają ochotę razem z dziećmi odwiedzić Muzeum.

Wydarzenia w cyklu

08.04.2018
11:00-14:00
Dom Mehoffera
Warsztaty
Do zakochania jeden krok

Do zakochania jeden krok

Wiosna, wiosna wkoło! Warto się zakochać we wszystkim, co właśnie budzi się do życia – w barwnych kwiatach, połyskujących w słońcu ważkach i motylach. Czy miłość do sztuki też najpiękniej kwitnie wiosną? O tym, czy motyle w brzuchu przeszkadzają, czy pomagają artystom w pracy, powiedzą nam dawni mieszkańcy domu – Józef Mehoffer, a także Franciszek Wyspiański. Bo dom przy ulicy Krupniczej zakochany był w artystach i zawsze chętnie przyjmował ich w swoje progi.
Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję