Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Szkoły i nauczyciele

Program dla szkół
Uproszczona wizualnie wersja obrazu “Czwórka” Józefa Chełmońskiego, na którym znajduje się zaprzęg czterech koni prowadzonych przez woźnicę. Na obraz nałożono niebiesko-żółty filtr kolorystyczny z efektem wykropkowania.
Możliwość rezerwacji zajęć stacjonarnych jest uzależniona od aktualnych wytycznych rządowych związanych z obostrzeniami epidemicznymi.

Grupom szkolnym polecamy kilka sposobów na skorzystanie z wystaw w naszym Muzeum przy udziale wykwalifikowanej kadry edukatorów oraz przewodników: lekcje muzealne, Ko-lekcje z klasą (aktywne oprowadzania), gry muzealne, spacery po mieście, muzealne lekcje online. Nauczycieli zapraszamy na szkolenia i spotkania przygotowane specjalnie dla nich, jak również do poprowadzenia własnych zajęć w przestrzeniach naszych wystaw.
LATO JAK Z OBRAZKA
Obraz “Czerwona parasolka” Józefa Mehoffera przedstawia kobietę czytającą w ogrodzie. Kobieta zakrywa się parasolką na słońce. Na obraz nałożono żółto-czerwony filtr kolorystyczny z efektem wykropkowania.
Oferta dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży na lipiec-sierpień 2022

Jaką wakacyjną podróż polecamy? Oczywiście tą odbytą wehikułem czasu – w odległe wieki i w tajemniczą przeszłość. A jakie kierunki wybieramy? Góry zabytkowych, niezwykłych przedmiotów, olejne i akwarelowe jeziora, las kolorów i kształtów!

Grupy dzieci i młodzieży zapraszamy na wakacyjne lekcje i gry muzealne w wybranych oddziałach MNK. Wspólnie przeprawimy się przez malarskie morza, przebiegniemy witrażową łąkę, obejrzymy w jednym czasie wschód i zachód słońca, zatrzymane w pozłacanych ramach. A przy okazji wytropimy niejedną tajemnicę! I to zupełnie niezależnie od pogody.
MISTRZ Z OBRAZEM? ZRÓBMY TO RAZEM!
Portret Jana Matejki, na który nałożono zielono-fioletowy filtr kolorystyczny z efektem wykropkowania.

Projekt realizowany z uczniami szkół ponadpodstawowych

Wiele osób się zastanawia, co się dzieje za kulisami muzealnymi zanim zwiedzający zostaną zaproszeni na gotową wystawę. Jak powstaje duża ekspozycja dzieł znanego artysty? Co należy do zadań kuratora, koordynatora, aranżera? Jak się wystawę promuje, a jak się robi program edukacyjny? Jak jest na montażu wystawy, a jak na wernisażu? Tym razem chcemy odsłonić nasze sekrety i… zaprosić do współdziałania przy powstawaniu nowej ekspozycji grupę uczniów z liceum!

 

Interdyscyplinarny konkurs dla uczniów „Słowem o sztuce”

Stowarzyszenie Polonistów w partnerstwie z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Kołem Naukowym Metodyki Polonistycznej UJ zorganizowało wiosną 2022  pilotażowo  Interdyscyplinarny konkurs muzealny SŁOWEM O SZTUCE: „Jacek  Malczewski romantyczny".

Dowiedz się więcej
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję