Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
7 dzień tworzenia

7 dzień tworzenia

7 dzień tworzenia

Informujemy, że w związku z utrzymaniem ograniczeń wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. wszystkie warsztaty i spotkania stacjonarne dla Rodzin i Dzieci zaplanowane do dnia 27 grudnia 2020 r. zostają odwołane.
Warsztaty artystyczne, których uczestnicy odwiedzają galerie stałe oraz wystawy czasowe w MNK. Zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat.
PROGRAM wydarzeń w sezonie jesień-zima 2020:

Warsztaty artystyczne, których uczestnicy odwiedzają galerie stałe oraz wystawy czasowe w MNK. Zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat.

Dzieci na zajęciach śledzą przemiany, jakie przez wieki zachodziły w projektowaniu ubrań, mebli czy naczyń. Poznają też różne techniki artystyczne, poczynając od tradycyjnego malarstwa, a kończąc na instalacji czy happeningu. Najważniejszym punktem spotkania są warsztaty plastyczne. My w niedzielę nie odpoczywamy – to dla nas kolejny dzień tworzenia!

 

Cykl otrzymał nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

 

Ważne informacje:

 • Cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–9 lat
 • Czas trwania: 1,5 godz.
 • Cena: 120 zł – karnet na cały cykl zajęć
 • Liczba miejsc w każdej grupie: 15 osób

Jak się zapisać:

 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
 • Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka cyklu Izabela Lechowicz – ilechowicz@mnk.pl. 
 • W wypadku nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.
 • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi.
 • Regulamin rezerwacji w MNK
 • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK 

Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach tematycznych:

 

Program:

 

CYKL 1

Figury, kolory i opowieści

W tym sezonie odwiedzimy dwa szczególne miejsca. A może dwa światy? Odbędziemy podróż przez Europę i przyglądniemy się dziełom dawnych mistrzów oraz przebijemy się przez obłoki i zaglądniemy do pełnego kolorów barokowego nieba.

Dowiemy się, czy przedmioty do tworzenia martwych natur wybierane były tylko z powodu swojej urody? Jakie historie opowiadają zwierzęta występujące w obrazach? Sprawdzimy, czy mysz i kogut są na pewno tylko myszą i kogutem. Dowiemy się, dlaczego artyści robili dziury w dachu i kto przez nie zaglądał? I czemu postacie na barokowych obrazach są „zakręcone”? Podczas warsztatów wspólnie poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania. Może znajdziemy je w dziełach sztuki, które sami stworzymy?  

 

Tematy:

 

Spotkanie 1.   Przedmioty z przeszłości – o martwej naturze 

Spotkanie 2.  Zwierzęta na obrazach to szyfr?

Spotkanie 3.  Z nosem w chmurach – o obłokach i barokowym malarstwie iluzji

Spotkanie 4.  Święta Rodzina

 

Terminy:

 

Grupa I (6–9 lat), niedziele, godz. 10:15–11:45 

 

 • 4.10.2020, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Sikorskiego 6
 • 25.10.2020, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Sikorskiego 6 - zajęcia odwołane
 • 15.11.2020, Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689–1775)” - zajęcia odwołane
 • 20.12.2020, Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689–1775)”

 

 

Grupa II (6–9 lat), niedziele, godz. 14:15–15:45 dla EUROPEUM, 12:45–14:15 dla Gmachu Głównego

 

 • 4.10.2020, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Sikorskiego 6
 • 25.10.2020, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Sikorskiego 6 - zajęcia odwołane
 • 15.11.2020, Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689–1775)” - zajęcia odwołane
 • 20.12.2020, Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Geniusz baroku. Szymon Czechowicz (1689–1775)”

 

Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.

Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystą malarzem. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej, wystawy ktoś ukradł jedną pracę, poczuła dumę – musiała mu się bardzo podobać...

 

CYKL 2

Z okna i nie tylko, czyli o pejzażu

Wyjrzyj za okno. Co widzisz? Dachy budynków, ulice, a może rozległe pola i lasy – niebo i ziemię, które jednocześnie łączy i dzieli horyzont. Jak oddać w sztuce piękno przyrody i towarzyszące jej zjawiska atmosferyczne? Czy da się zatrzymać w obrazie zawieszoną nad ziemią mgłę, lekki powiew wiatru lub poranną rosę? Jak zmienią się kształty i kolory widziane z bliska, a jak te widziane z daleka? Do obserwowania, działania i tworzenia zainspiruje nas malarstwo pejzażowe XIX wieku.

 

Terminy i tematy:

 

Dzieci w wieku 6–9 lat, soboty, godz. 11.15-12.45

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3

 

 • 31.10.2020, Patrząc w dal - zajęcia odwołane
 • 07.11.2020, Przez błękitne okulary  - zajęcia odwołane
 • 21.11.2020, Skąd znam to miejsce? - zajęcia odwołane
 • 12.12.2020, Puk, puk… Jest tam kto?

 

Prowadzenie: Blanka Dudek – artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.

Kiedy była mała, nie wyobrażała sobie, że ziemia jest zaledwie małą cząstką wielkiej nieskończonej przestrzeni. 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję