Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny

XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny

11-16.09.2022
niedziela-piątek

XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny

XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny odbędzie się w dniach 11-16 wrześniu 2022 roku w Warszawie. Muzeum Narodowe w Krakowie jest jednym z partnerów i współorganizatorów tego prestiżowego wydarzenia.
Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny odbywa się co sześć lat i sukcesywnie gromadzi wokół siebie społeczność numizmatyków, kolekcjonerów i przedstawicieli domów aukcyjnych z całego świata. 

W 2022 roku wydarzenie po raz pierwszy zawita do Polski. O skali wydarzenia świadczy nie tylko liczba przygotowanych referatów (prawie 600, na kilku równoległych sesjach), ale też fakt, że kongresowi towarzyszyć będą liczne wystawy czasowe. Wśród nich przygotowana specjalnie z tej okazji przez Muzeum Narodowe w Krakowie ekspozycja "Medal prywatnie. Medale prywatne w I Rzeczypospolitej (od XVI do XVIII wieku)"

więcej o wystawie

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej witrynie internetowej kongresu:
https://inc2022.pl/


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję