Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Wędrówka kontemplacyjna
Cykl: Spacery

Wędrówka kontemplacyjna

Cykl: Spacery
Wędrówka kontemplacyjna

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
02.09.2021
czwartek
18:00

Zapraszamy na wyjątkowy spacer, podczas którego będziemy kontemplować piękno zjawisk przyrody, nawiązując do wywodzącej się z japońskiej kultury praktyki zwanej ka-chō-fū-getsu.

 

Na początku poszukamy stanu umysłu, który pozwoli na zanurzenie się w międzyzmysłowym doświadczeniu. Następnie sięgniemy po filtry wywodzące się z wybranych kategorii estetyki japońskiej, które poprowadzą nas przez kawałek przestrzeni miejskiej, kierując uwagę ku temu, co chowa się w cieniu, nosi znamiona upływu czasu, przypomina o nieustannym procesie przemijania.

Spacer potrwa dwie godziny. Przygotujcie się na uważne spotkanie z miejską przyrodą, a także pracę z percepcją, by dostrzegać nowe wymiary tego, co oczywiste w naszym otoczeniu. Podczas spaceru będzie potrzebny cyfrowy aparat fotograficzny, wystarczy taki z telefonu komórkowego.

 

Zofia Noworól-Ostrowska – nauczycielka jogi klasycznej, technik medytacyjnych i relaksacyjnych, choreografka i badaczka. Prowadzi praktyki somatyczne, improwizowane działania w przestrzeniach miast, w naturze i przestrzeniach muzealnych, pracując narzędziami choreografii eksperymentalnej.

 

Ważne informacje:

  • Dla dorosłych i młodzieży
  • Czas trwania: 2 godz.
  • Start: ogród przy Pałacu Czapskich, ul. Piłsudskiego 12
  • Cena: 20 zł
  • Bilety: https://bilety.mnk.pl/ od 9.08.2021

prowadzenie Zofia Noworól

Słowa kluczowe: Hokusai, wystawy, drzeworyt
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję