Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztaty z Urban sketching

Warsztaty z Urban sketching

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
14.08.2022
niedziela
11:00 - 14:00
bilety

Urban sketching to tworzenie szybkich szkiców w plenerze. Ludzie na całym świecie spotykają się aby wspólnie szkicować. Zasada jest tylko jedna: szkic musi powstać na miejscu. Taki rysunek, nawet jeśli niedoskonały, jest zapisem chwili, świetną pamiątką z wakacji i alternatywą dla zdjęć. Wszystko inne: wybór techniki, tematu i stylu - zależą już od szkicującego. Nie trzeba być uzdolnionym plastycznie i umieć rysować. Najważniejsze, aby z uważnością podejść do otaczającego nas świata i wspólnie cieszyć się rysowaniem.

Podczas warsztatów poznamy podstawowe techniki i narzędzia, które można wykorzystywać podczas miejskiego szkicowania a także wyjdziemy w plener, żeby wspólnie spróbować sił w urban sketchingu.

Odbiory: dorośli, młodzież

Udział: 20 zł, bilety do kupienia na stronie internetowej MNK: https://bilety.mnk.pl

i w kasie Kamienicy Szołayskich

 

Prowadzenie: Helena Postawka-Lech - historyczka sztuki, edukatorka, badaczka architektury. W polu jej zainteresowań leżą architektura modernistyczna, muzealnictwo i edukacja muzealna. Regularnie pracuje z różnymi instytucjami kultury, m.in. z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, dla którego przygotowywała ścieżkę edukacyjną na temat architektury międzywojennej w Krynicy oraz prezentację „Małopolska modernistyczna” w ramach projektu Wirtualne Muzea Małopolski. Autorka publikacji dla dzieci i młodzieży, w tym “ABC Fotografii” (MCK, 2010) oraz “Architektura dwudziestolecia” (NCK,2021). Od kwietnia 2022 roku pracuje jako adiunkt w Dziale Edukacji MNK.

Zapalona urban sketcherka i birdwatcherka.

Słowa kluczowe: warsztaty, urban sketching
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję