Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztaty w ogrodzie: Rodzina przy sztaludze

Warsztaty w ogrodzie: Rodzina przy sztaludze

Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
22.05.2021
sobota
10:00 - 13:00
W sobotę 22 maja w ogrodzie Domu Józefa Mehoffera w ramach akcji Święto Rodziny Krakowskiej odbędą się warsztaty dla rodzin z dziećmi.
22.05 godz. 10.00-13.00 (dołączyć można do godz. 12.00), Dom Józefa Mehoffera
Warsztaty: Rodzina przy sztaludze


Dom przy ulicy Krupniczej był świadkiem życia niejednej krakowskiej rodziny; w tym dwóch wyjątkowych – Wyspiańskich i Mehofferów. Choć obecnie jest jednym z oddziałów Muzeum, to zachował charakter i atmosferę domu, w którym toczyło się prawdziwe życie artysty  – Józefa Mehoffera. Tu być może stawała przy sztaludze także jego utalentowana żona. Tutaj czas się zatrzymał, byśmy mogli podglądać, czym bawił się synek malarza i kątem oka dostrzec czającego się kota lub biegającego po ogrodzie jamnika.

Dziś, pełen młodopolskiej sztuki i dobrych wspomnień dom zaprasza rodziny z dziećmi do wspólnego działania. Ciepło przywitamy zarówno rodziców, jak i przedstawicieli starszego pokolenia – najlepszych specjalistów od domowej atmosfery. W pokojach państwa Mehofferów poszukamy artystycznych inspiracji, które przydadzą się do stworzenia własnych dzieł w ich wiosennym ogrodzie.

Prowadzenie: 

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców. Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli się ze wszystkimi – dziećmi i dorosłymi. Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

Wstęp bezpłatny. Konieczna rezerwacja: tel. 12 433 57 44, mail: rezerwacja@mnk.pl

Liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującymi limitami.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję