Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Warsztaty w ogrodzie: Rodzina przy sztaludze

Warsztaty w ogrodzie: Rodzina przy sztaludze

MNK Mehoffer

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
22.05.2021
sobota
10:00 - 13:00
W sobotę 22 maja w ogrodzie Domu Józefa Mehoffera w ramach akcji Święto Rodziny Krakowskiej odbędą się warsztaty dla rodzin z dziećmi.
22.05 godz. 10.00-13.00 (dołączyć można do godz. 12.00), Dom Józefa Mehoffera
Warsztaty: Rodzina przy sztaludze


Dom przy ulicy Krupniczej był świadkiem życia niejednej krakowskiej rodziny; w tym dwóch wyjątkowych – Wyspiańskich i Mehofferów. Choć obecnie jest jednym z oddziałów Muzeum, to zachował charakter i atmosferę domu, w którym toczyło się prawdziwe życie artysty  – Józefa Mehoffera. Tu być może stawała przy sztaludze także jego utalentowana żona. Tutaj czas się zatrzymał, byśmy mogli podglądać, czym bawił się synek malarza i kątem oka dostrzec czającego się kota lub biegającego po ogrodzie jamnika.

Dziś, pełen młodopolskiej sztuki i dobrych wspomnień dom zaprasza rodziny z dziećmi do wspólnego działania. Ciepło przywitamy zarówno rodziców, jak i przedstawicieli starszego pokolenia – najlepszych specjalistów od domowej atmosfery. W pokojach państwa Mehofferów poszukamy artystycznych inspiracji, które przydadzą się do stworzenia własnych dzieł w ich wiosennym ogrodzie.

Prowadzenie: 

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców. Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli się ze wszystkimi – dziećmi i dorosłymi. Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

Wstęp bezpłatny. Konieczna rezerwacja: tel. 12 433 57 44, mail: rezerwacja@mnk.pl

Liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującymi limitami.