Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

„Symbolika świata przyrody. Znaczenie natury w japońskiej kulturze i wzornictwie”

„Symbolika świata przyrody. Znaczenie natury w japońskiej kulturze i wzornictwie”

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
21.07.2023
piątek
17:00
bilety
Wykład z oprowadzaniem

Codzienne życie Japończyków od wieków zharmonizowane jest z naturą oraz rytmem zmieniających się pór roku. Specyficzny stosunek mieszkańców tego kraju do przyrody przejawia się w każdym aspekcie ich życia obejmując swym zakresem także ubiór i wzornictwo.

Jak świat przyrody inspirował Japończyków? Na czym opierała się sezonowość japońskich motywów? Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć podczas wykładu towarzyszącemu wystawie „Motywy jako fenomen japońskiej myśli projektowej”.

Informacje organizacyjne:

Wystawa "Japonia u progu nowoczesności"
Wykład z oprowadzaniem pt.: Symbolika świata przyrody. Znaczenie natury w japońskiej kulturze i wzornictwie
Data: 21 lipca, piątek
Godzina: 17:00
Prowadzenie: Agnieszka Gach
Miejsce: MNK Szołayscy, pl. Szczepański 9
Wstęp w cenie biletu na wystawę, rezerwacja w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (e-mail: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44).

Słowa kluczowe: wykład, Japonia
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję