Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

stoisko edukacyjne i zwiedzanie z przewodnikiem Galerii Rzemiosła Artystycznego W Gamchu Głównym

stoisko edukacyjne i zwiedzanie z przewodnikiem Galerii Rzemiosła Artystycznego W Gamchu Głównym

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
23.05.2021
niedziela
11:00 - 14:00
W niedzielę 23 maja zapraszamy do Gmachu Głównego!  W ramach akcji Święto Rodziny Krakowskiej przygotowaliśmy dla Was stoisko edukacyjne oraz zwiedzanie z przewodnikiem.


23.05.2021 godz. 11.00-14.00 plac przed Gmachem Głównym:
stoisko edukacyjne:
Szlachecka rzecz. Święto Rodziny po sarmacku
.

A gdyby tak… rzucić wszystko i cofnąć się w czasie o 400 lat, żeby zobaczyć, jak żyła wówczas polska szlachta? Zapraszamy do stoiska przed Gmachem Głównym, gdzie będzie okazja, by obejrzeć replikę stroju kontuszowego, zobaczyć, jak wiązano pas słucki oraz dowiedzieć się, czym różni się buława od buzdyganu.
Na zbieraczy gadżetów czekają specjalne przypinki, a na ciekawych przyszłości – muzealne wróżby na lato. Dla zainteresowanych pięknymi przedmiotami o niezwykłej historii mamy bezpłatne bilety wstępu do Galerii Rzemiosła Artystycznego. Można tam na własne oczy zobaczyć nie tylko wspaniałe jedwabne pasy czy filigranowe guzy do ubioru, ale też… prawie 4 tysiące przedmiotów z różnych epok.

Prowadzenie:
Aleksandra Jaremko – pracuje w Dziale Edukacji MNK, gdzie zajmuje się między innymi programem dla szkół i nauczycieli. Lubi dzielić się ciekawostkami różnej maści i z różnych czasów. Entuzjastka pięknych i niezwykłych przedmiotów.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


23.05.2021, godz.12.30, Gmach Główny:
Galeria Rzemiosła Artystycznego – zwiedzanie z przewodnikiem.

Prowadzenie:
Magdalena Schuster  – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W MNK prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych, poza muzeum zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Współpracuje ze szkołami i domami kultury. W wolnym czasie reanimuje peerelowskie meble.

Wstęp bezpłatny. Konieczna rezerwacja: tel. 12 433 57 44, mail: rezerwacja@mnk.pl
Liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującymi limitami.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję