Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Spacery

Spacer „Aleksander Kotsis – czuły obserwator”

Cykl: Spacery
Spacer „Aleksander Kotsis – czuły obserwator”

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
12.06.2021
sobota
11:00 - 13:30
12.06.2021, godz. 11.00-13.30
Trasa spaceru:

Początek spaceru: Przed bramą Starego Cmentarza Podgórskiego przy al. Powstańców Śląskich 1.      Trasa spaceru obejmuje między innymi  ul. Tatrzańską, Plac Lasoty, Rynek Podgórski, ul. Kalwaryjską i Ludwinów. Zakończenie spaceru: Plac Wolnica.

Opis: W trakcie spaceru "Aleksander Kotsis – czuły obserwator" skupimy się na miejscach bezpośrednio związanych z życiem artysty w Podgórzu i Ludwinowie. Spróbujemy przenieść się do czasów końca XIX w. i do miejsc przedstawianych przez artystę w jego dziełach, które dotykały tematu życia codziennego mieszkańców galicyjskich miasteczek i podhalańskiej wsi oraz sielankowych przedstawień podkrakowskiego i tatrzańskiego krajobrazu dzięki, którym w tytule spaceru możemy z czystym sumieniem użyć sformułowania "czuły obserwator".

Prowadzenie: Anna Sokulska – licencjonowana przewodniczka miejska, miłośniczka Krakowa, wieloletnia współpracowniczka Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie oraz innych instytucji muzealnych.


12.06.2021, godz. 11.00-13.30

Ważne informacje:  Udział 15 zł, rezerwacja i zakup biletów w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44) Bilety na wydarzenie dostępne od 1 czerwca do 11 czerwca do godz. 15.30. W trakcie spaceru będziemy wchodzić do dwóch pomieszczeń dlatego konieczne będą maski ochronne i będziemy także wykorzystywać system TourGuide. Urządzenia i słuchawki są systematycznie dezynfekowane. Istnieje możliwość wykorzystania własnych słuchawek.

Słowa kluczowe: kotsis, nauczyciele
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję