Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ścieżki wrażeniowe - spacer relaksacyjny po wystawie

Ścieżki wrażeniowe - spacer relaksacyjny po wystawie

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
01.04.2022
piątek
18:00 - 20:00

Podczas spaceru prześledzimy drogę, którą przebywa światło wędrując przez przestrzenie obrazów i przestrzeń muzeum. Zrezygnujemy z analizy formalnej dzieł, przenosząc uwagę na to, jak rezonują w nas na poziomie odczuć. Poszukamy tego, co wkrada się do percepcji trochę przypadkiem.

Sprawdzimy w jakim kierunku wędruje uwaga, gdy kontemplujemy obrazy w nietypowych pozycjach ciała (np. leżąc) lub wykonując równolegle praktyki relaksacyjne, spowalniające oddech i pracę serca.

Po tych doświadczeniach stworzymy razem ścieżki wrażeniowe, jako alternatywną formę doświadczania wystawy i zaprosimy się wzajemnie do przemierzania jej przestrzeni w alternatywy sposób.

Zapraszamy osoby, które w odbiorze sztuki szukają intymnych doznań, mają ochotę na niespieszne działanie i odpoczynek w otoczeniu dzieł sztuki. I oczywiście są ciekawe takiego spotkania z dziełami wielkiego duńskiego artysty.

Zofia Noworól-Ostrowska – jest nauczycielką jogi klasycznej i ruchu intuicyjnego, bywa choreografką i badaczką kultur. Prowadzi zajęcia jogi, improwizacji tańca oraz eksperymentalne działania ruchowe i praktyki zmysłowe. Założyła Komuczemu – przestrzeń rozwoju osobistego, po to by wspierać osoby w wyciszaniu umysłu, zbliżaniu się do siebie, w uważnym i radosnym doświadczaniu ciała i świata.

 

Ważne informacje:

  • Dla młodzieży i dorosłych
  • Udział: 30 zł
  • Bilety do kupienia: https://mnk.pl/bilety-online od 14 marca 2022
  • Miejsce: Gmach Główny, wystawa: Vilhelm Hammershøi. Światło i cisza

Słowa kluczowe: Vilhelm Hammershøi, spacer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję