Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE

Nowoczesność w modzie PRL |Tematyczne oprowadzanie kuratorskie

Fot. Patryk Jezierski

Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE
Nowoczesność w modzie PRL |Tematyczne oprowadzanie kuratorskie

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
17.03.2024
niedziela
12:00
bilety
Nowoczesność w modzie PRL | Tematyczne oprowadzanie kuratorskie
Zapraszamy na tematyczne oprowadzanie kuratorskie Nowoczesność w modzie PRL do wystawy
Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL

Nowoczesność w modzie polskiej po 1945 roku przejawiała się przede wszystkim w wytrwałym podążaniu za najnowszymi trendami rodzącymi się na Zachodzie, głównie w Paryżu. W czasie oprowadzania tematycznego po wystawie „Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL” będzie można zapoznać się z przykładami ubiorów z epoki komunizmu z polskich kolekcji i najbardziej postępowymi trendami: modą na mini, stylem „robotniczo-chłopskim” czy fascynacją projektantami japońskimi.

Prowadzenie: Joanna Regina Kowalska - historyk i historyk sztuki (absolwentka UJ), kustosz kolekcji tkanin Muzeum Narodowego w Krakowie, w latach 2009 – 2015 kierowniczka Działu Tkanin tamże. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa na Wydziale Historycznym UJ oraz kurs technologii dawnych tkanin (2013 - 2014), organizowany przez CIETA – Centre International d’Etudes des Textiles Anciens w Lyonie. Wiceprzewodnicząca ICOM COSTUME (Międzynarodowego Komitetu ds. Muzeów i Kolekcji Mody ICOM). Autorka wystaw i publikacji poświęconych historii mody i tkanin, głównie XIX i XX wieku.

Udział w cenie biletu na wystawę. Zakup biletu w kasie przed wydarzeniem.
Rezerwacja wymagana: obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (Centrum Informacji i Rezerwacji MNK, e-mail: rezerwacja@mnk.pl,12 43 35 744 w godz. 9:00–16:00 od poniedziałku do piątku).
Słowa kluczowe: oprowadzanie, MNK Gmach