Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

niedziela z wystawą "Powstanie Styczniowe. W 160. Rocznicę zrywu"

niedziela z wystawą "Powstanie Styczniowe. W 160. Rocznicę zrywu"

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
22.01.2023
niedziela
11:00 - 16:00
bilety
w 160. rocznicę wybuchu powstania, 22 stycznia zapraszamy na spotkania tematyczne wokół wystawy "Powstanie Styczniowe. W 160. Rocznicę zrywu".
Przez cały dzień bilety do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, które uprawniają do zwiedzania wystawy dostępne są  w promocyjnej cenie:
  • bilet normalny: 5 zł (zamiast 32, najniższa  cena z ostatnich 30 dni 32 zł). 
  • bilet ulgowy: 5 zł (zamiast 19 najniższa cena z ostatnich 30 dni 19 zł).
Bilety w promocyjnej cenie dostępne są tylko w kasach.
 
W Sukiennicach czeka na Państwa program towarzyszący wystawie: 
  • 11.00 - 16.00: prezentacja uzbrojenia i stroju powstańców oraz umundurowania i uzbrojenia wojsk rosyjskich, prowadzona przez rekonstruktorów. W czasie prezentacji rekonstruktorzy opowiedzą o umundurowaniu po stronie powstańczej i rosyjskiej. Można będzie zobaczyć broń używaną przez powstańców, zarówno palną (z używanymi wówczas zamkami kapiszonowymi), jak i białą – szable i tasaki, a także kosy. Oprócz broni prezentowana będzie także barwa, w tym powstańcze stroje oraz mundury rosyjskie. Co ciekawe te ostanie pojawiały się także po stronie powstańczej, o czym również opowiedzą rekonstruktorzy.
  • 11.30 - oprowadzanie kuratorskie. 
  • 13.00 - oprowadzanie po wystawie dla osób niewidomych i niedowidzących, połączone ze spotkaniem z rekonstruktorami (organizowane w ramach przedsięwzięcia "Muzeum bardziej dostępne"). Uczestnicy będą mogli zapoznać się z bronią i umundurowaniem używanym w powstaniu styczniowym.
  • 15.00 - oprowadzanie kuratorskie. 
Możliwe tłumaczenie wybranego oprowadzania na Polski Język Migowy, jeśli zgłoszenie takiej potrzeby przez osoby zainteresowane dotrze do nas mailowo na adres dostepnosc@mnk.pldo 17 stycznia. Zapraszamy!
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję