Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE

Łempicka – oprowadzanie kuratorskie

Cykl: W SAMO POŁUDNIE. OPROWADZANIA NIEDZIELNE
Łempicka – oprowadzanie kuratorskie

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
14.09.2022
środa
18:00
bilety
Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

godz. 18:00 – I grupa
godz.  19:00 – II grupa

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Tamary Łempickiej. Zgromadzono na niej ponad trzydzieści obrazów z muzeów i kolekcji prywatnych z Europy i Stanów Zjednoczonych, a także fotografie archiwalne przedstawiające artystkę i jej otoczenie. Twórczość Łempickiej osadzona w nurcie art-déco budzi wiele emocji. Jej charakterystyczna maniera i talent do wydobywania z osób portretowanych indywidualizmu, zjednał jej wielu wielbicieli na całym świecie. Podczas oprowadzania kuratorskiego zwiedzający będą mieli okazję dogłębnie poznać malarstwo Łempickiej, a także niesamowity czas w jakim przyszło jej tworzyć.

Światosław Lenartowicz – historyk sztuki, kustosz w Dziale Sztuki Współczesnej MNK. Zajmuje się sztuką polską dwudziestolecia międzywojennego. Autor wystaw i publikacji poświęconych m.in. pokoleniu artystów rozpoczynających swoją drogę twórczą w czasie I wojny światowej i związanych z awangardą tego czasu, takich jak Zofia Stryjeńska, Zbigniew Pronaszko, Emil Krcha, Zygmunt Radnicki i Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Wstęp na wydarzenie w cenie biletu na wystawę. Konieczna wcześniejsza rezerwacja, ilość miejsc ograniczona. Bilety do kupienia w kasie Muzeum w godzinach otwarcia oddziału i online (sprzedaż od 9.09.2022).

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję