Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Łąka z Muzeum. Daj się zachwycić!

Łąka z Muzeum. Daj się zachwycić!

06.08.2022
sobota
14:00 - 17:00
wstęp wolny
lokalizacja: Dziedziniec Lorentza MNW, Warszawa
Bujna wić rozrasta się w rajski ogród na szesnastowiecznych malowidłach, Wyspiański obsiewa swoje łąki pastelowym kwieciem, drobna, dekoracyjna roślinność krzewi się na wschodnim kobiercu… W środku lata przywołujemy tajemniczy i piękny świat roślin uwiecznionych w dziełach sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Przyglądamy się im okiem botanika, odgadujemy symbolikę, podziwiamy różnorodność technik wykonania i – zachwycamy się! A przy tym: malujemy kwiatowe amulety na drewnie, a nawet… wróżymy.

Prowadzące warsztaty:

Aleksandra Jaremko – pracuje w Dziale Edukacji MNK, gdzie zajmuje się programem dla szkół, nauczycieli i uczelni oraz działaniami edukacyjnymi towarzyszącymi wystawom czasowym. Interesuje się alternatywnymi sposobami bycia w muzeum, lubi odkrywać ciekawe historie kryjące się za muzealnymi obiektami. Ceni to co ładne, dziwne lub zabawne.

Joanna Zaguła – absolwentka historii sztuki i studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przewodnik miejski po Krakowie, pracownik Działu Edukacji MNK. Pasjonuje się sztuką bizantyńską. W wolnych chwilach lubi eksperymentować z malarstwem i rysunkiem.

Słowa kluczowe: Muzeum w podróży
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję