Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kraków Piano Summer: Kamil Pacholec

Kraków Piano Summer: Kamil Pacholec

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
12.08.2021
czwartek
20:00
bilety
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza po raz kolejny na cykl koncertów fortepianowych w przestrzeni dziedzińca Muzeum Książąt Czartoryskich.

Koncerty mają na celu odbudowę krakowskich tradycji muzycznych, w szczególności pianistycznych, zapoczątkowanych przez księżną Marcelinę Czartoryską jeszcze w XIX wieku, ulubioną wychowankę Chopina w Paryżu i jego bliską przyjaciółkę.
W 2017 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Świtały. Od 2019 roku jest studentem klasy fortepianu prof. Ewy Pobłockiej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W wieku jedenastu lat wykonał swój pierwszy koncert z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 2016 roku został zwycięzcą 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Katowicach, podczas którego zdobył również nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworu solowego Fryderyka Chopina oraz najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego.

W 2018 roku zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno. Tego samego roku został laureatem głównej nagrody Piano Academy Eppan „The Arturo Benedetti Michelangeli Prize” (Włochy) oraz półfinalistą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych.

W roku 2019 na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Im. PacholecI. J. Paderewskiego zdobył II nagrodę, nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego W. A. Mozarta, nagrodę Jerzego Kolanowskiego za najlepsze wykonanie utworów Fryderyka Chopina, nagrodę Filharmonia Pomorskiej za najlepsze wykonanie utworów I. J. Paderewskiego.

Wystąpił z recitalami na wielu renomowanych festiwalach pianistycznych, w tym na 72 Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, festiwalu „Chopin a Paris”, festiwalu Chopinowskim w Nohant, dwukrotnie na Festiwalu Paderewskiego w Raleigh w USA (2017, 2018) oraz Festiwalu Chopinowskim w Omotesando w Tokyo (2019). Wielokrotnie występował jako solista z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonią Zielonogórską, Lwowską Orkiestrą Wirtuozów i Akademicką Orkiestrą im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Liczne nagrody i stypendia instytucji kultury. Od 2016 roku jest objęty opieką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w ramach programu „Młode Talenty”.

PROGRAM:

20.00
Adam Wibrowski: PRELEKCJA AUTORSKA

O POLSKICH PIANISTACH W KONKURSACH CHOPINOWSKICH
Od pionierskich zaczątków w latach 1930-tych, poprzez powojenne sukcesy Haliny Czerny-Stefańskiej, Adama Harasiewicza, Krystiana Zimermana i Rafała Blechacza . Historyczne konfrontacje z pianistami europejskimi, radzieckimi i rosyjskimi, amerykańskimi i południowo-amerykańskimi. Dang Thai Son, Yundi Li, Seong-Jin Cho: dzisiejsza wielka konkurencja azjatyckiej generacji pianistów.
Czy tworzą sie nowe wzorce wykonawstwa chopinowskiego?

20.30
Introdukcja i Rondo Es-dur op.16
4 Mazurki op.30
1. c-moll
2. h-moll
3. Des-dur
4. cis-moll
Polonez fis-moll op.44
Nokturn Des-dur op.27 nr 2
Walce:
Des-dur, op.64 nr 1
cis-moll, op.64 nr 2
F-dur, op.34 nr 3
Scherzo b-moll op.31

Słowa kluczowe: Krakow Piano Summer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję