Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

INTERTEMPO — Koncert towarzyszy wystawie NOWY POCZĄTEK. MODERNIZM W II RP

INTERTEMPO — Koncert towarzyszy wystawie NOWY POCZĄTEK. MODERNIZM W II RP

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
12.02.2023
niedziela
19:00
wstęp wolny


Krążąc po wystawie, próbujemy odnaleźć początki modernizmu — chociaż jego artefakty towarzyszą nam na co dzień. Widzimy modernizm, przechodząc obok stawianej z rozmachem architektury, siadając na dawnych meblach, zachwycając się wzorami babcinych sukienek. W książkach, obrazach i plakatach napotykamy idee, które ufundowały współczesny świat. I w miastach: gdy stajemy w alejach, by poczuć pęd miasta, szybkość przesuwających się samochodów, gonitwę myśli i nadziei na lepsze jutro.

Spółdzielnia Muzyczna razem z zaprzyjaźnionymi kompozytorami poszuka tego, co w naszej współczesności wciąż brzmi jak modernizm. Poprzez muzykę spróbujemy pokazać postęp, eksperyment, doświadczyć nowoczesności. Zobaczyć, jaki nowy lepszy świat buduje się teraz. Tak jak przed stu laty — chcemy zadziwić, zaszokować, zachwycić doświadczeniem sztuki nowej.

Tomasz Prasqual, Jarosław Płonka, Martyna Kosecka i Ricardo Eizirik to cztery różne spojrzenia na muzykę i otaczającą ją rzeczywistość. Odnoszą się do przestrzeni, sztuczności, grawitacji, poszukując inspiracji nie tylko w świecie sztuki. Ich działania to wynik indywidualnych zainteresowań realiami nowoczesnego człowieka, na tle osiągnieć muzyki XX wieku.

Przygotowując ten koncert, trzymaliśmy się różnorodności. Zechcieliśmy pokazać, jak można kontynuować projekt budowania nowoczesnego świata w sztuce.

                                                                                                             Spółdzielnia Muzyczna

Program:

Tomasz Prasqual Pernyai
Jarosław Płonka A ghost within
Martyna Kosecka Weightlessness
Ricardo Eizirik Junkyard Piece IIc

 

Wykonawcy:

Małgorzata Mikulska / flety / obiekty
Tomasz Sowa / klarnety / obiekty
Krzysztof Guńka / saksofon
Paulina Woś / skrzypce / altówka
Barbara Mglej / skrzypce
Jakub Gucik / wiolonczela / obiekty
Aleksander Wnuk / instrumenty perkusyjne
Martyna Zakrzewska / fortepian / obiekty

Gmach Główny MNK

12.02.2023, godz. 19.00

Wstęp wolny

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję