Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Henryk Siemiradzki, U źródła - uroczyste powitanie i prezentacja dzieła

Obraz: Henryk Siemiradzki, U źródła, ok. 1890, olej, płótno

Henryk Siemiradzki, U źródła - uroczyste powitanie i prezentacja dzieła

14.09.2023
czwartek
12:00
W czwartek 14.09. o godz. 12:00 w niepołomickim muzeum odbędzie się uroczyste powitanie i prezentacja dzieła. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Obraz był uznany za zaginiony i jako taki figuruje w 2 tomie Korpusu dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego, J. Malinowski red., Warszawa-Toruń 2021, s. 226. Badaczom znany był ze zdjęcia archiwalnego zachowanego w spuściźnie po artyście. Jak się okazało dzieło pozostawało w rękach prywatnych. Obraz odnalazł się, kiedy właściciel postanowił oddać go w 2022 roku do renowacji  w Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby w Sukiennicach. Poza zabiegami konserwatorskimi dzieło poddano badaniom, które potwierdziły jego autentyczność.

Obraz został przekazany przez właściciela w depozyt do MNK i będzie eksponowany na wystawie Sukiennice w Niepołomicach 2 w Muzeum Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Słowa kluczowe: pokaz, Siemiradzki, Niepołomice
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję